« شوک » ترامپ گفت باید دروغ بگوئی
« شوک » ترامپ گفت باید دروغ بگوئی

با شهادت مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در برابر نمایندگان کنگره، کار برای رییس جمهور جنجالی آمریکا سخت تر شد . وی که در سفر هانوی پایتخت ویتنام حضور دارد تا یکی از اقدامات شگفتنی ساز خود یعنی دیدار با رهبر دیکتاتور کره شمالی را رسانه ای کند، با خبر شوکه آور شهادت مایکل کوهن […]

با شهادت مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در برابر نمایندگان کنگره، کار برای رییس جمهور جنجالی آمریکا سخت تر شد . وی که در سفر هانوی پایتخت ویتنام حضور دارد تا یکی از اقدامات شگفتنی ساز خود یعنی دیدار با رهبر دیکتاتور کره شمالی را رسانه ای کند، با خبر شوکه آور شهادت مایکل کوهن جا خورده است.
مایکل کوهن، وکیل سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در برابر نمایندگان کنگره شهادت داده است، ترامپ از موضوع هک ایمیل‌های هیلاری کلینتون در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خبر داشته است. او همچنین به نمایندگان کنگره گفته: آقای ترامپ به او «فهمانده بوده» که باید به کنگره و بازپرسان دروغ بگوید.
وکیل و کارچاق‌کن سابق آقای ترامپ روز چهارشنبه در برابر نمایندگان کنگره مدعی شد کپی چک بانکی را دارد که آقای ترامپ برای تسویه حساب با او بابت حق السکوت به استورمی دنیل، بازیگر فیلم‌های پورن امضاء کرده است.
مایکل کوهن ماه دسامبر گذشته به جرم تخلف مالی در کارزار انتخاباتی آقای ترامپ از طریق حق‌السکوت دادن به یکی از معشوقه‌های او، فرار مالیاتی و همین‌طور دورغ‌گویی به کنگره به سه سال زندان محکوم شد.
آقای کوهن در این جلسه از تمام کمک‌هایش به دونالد ترامپ و حمایت‌هایش از او اظهار پیشمانی کره است.
او گفت از اینکه در «پنهان‌کاری اقدامات نامشروع» آقای ترامپ سهم داشته، «شرمسار» است. چرا که ترامپ، نژادپرست، شیاد و متقلب است
«مایکل کوهن» وکیل سابق دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در جریان ادای شهادت در کنگره آمریکا، ترامپ را مردی «نژاد پرست، شیاد و متقلب» توصیف کرد که به برتری سفیدپوستان معتقد است.
آقای ترامپ که برای دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به ویتنام سفر کرده، در توییتی به شدت به مایکل کوهن تاخته و او را متهم به دروغگویی برای کاهش دوره زندانش کرده است.
آقای ترامپ نوشته است که آقای کوهن مجوز وکالتش را به خاطر «دروغ و تخلف» از دست داده و «کارهای بدی» کرده که به دونالد ترامپ ربطی نداشته است.
در همین حال، کاخ‌سفید ساعتی پس از آغاز جلسه استماع آقای کوهن در کنگره بیانیه‌ای صادر کرده و با اشاره به محکومیت مایکل کوهن در جریان تحقیقات دادستانی نیویورک شهادت او در برابر کنگره را بی‌ارزش خوانده و پرسیده چرا کنگره باید دوباره به سخنان فرد «دروغگویی» گوش دهد که مطابق حکم دادگاه و نظر دادستان‌های نیویورک «برای کسب منافع شخصی به طور گسترده و متمادی دروغ گفته و فریب‌کاری» کرده است.
این پرسش را جمهوری‌خواهان حاضر در جلسه هم بارها طرح کردند و تلاش کردند با دروغگو خواندن و غیرقابل اعتماد خواندن آقای کوهن از دموکرات‌ها که اکثریت مجلس نمایندگان را دارند انتقاد کنند که جلسه استماع امروز تنها یک «شو تلویزیونی» با هدف لطمه زدن به دونالد ترامپ است و اعتباری ندارد.
در پاسخ به این انتقاد مایکل کوهن اصرار کرد که او مسئولیت جرایمی که مرتکب شده را می‌پذیرد و قرار است تا دو ماه دیگر برای گذراندن سه سال حبس به زندان برود اما اکنون برای تصحیح دروغ های قبلی که به کنگره گفته آمده و همزمان بنا دارد به مردم آمریکا از حقایق پیرامون دونالد ترامپ که ۱۰ سالی وکیل و کار چاق کن او بوده خبر دهد.
وکیل و کارچاق‌کن پیشین آقای ترامپ همچنین به کنگره گفت که موکلش از قبل از هک شدن ایمیل‌های «کمیته ملی دموکرات» خبر داشته است. دونالد ترامپ بارها این اتهام را رد کرده است.
درز کردن این ایمیل‌ها ضربه سختی بود به هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات آقای ترامپ که در نهایت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ رقابت را به او باخت.
آقای کوهن گفت که در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ در دفتر آقای ترامپ بوده که راجر استون، مشاور سیاسی دونالد با او تماس می‌گیرد و می‌گوید که با جولین آسانژ، بنیانگذار ویکی‌لیکس صحبت کرده است.
به ادعای مایکل کوهن، استون به دونالد ترامپ خبر داده که جولیان آسانژ از وجود مجموعه عظیمی از ایمیل‌هایی به او خبر داده که به گفته او می‌توانسته به ضرر هیلاری کلینتون تمام شود.
کوهن همچنین گفته است که ترامپ در آن زمان پاسخی شبیه این داد که «چقدر هم عالی.»
مایکل کوهن درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات قبلی آمریکا گفت مدرکی ندارد که نشان‌ دهد تیم انتخاباتی آقای ترامپ با روسیه زد و بند کرده است، اما در عین حال گفت که به این مسئله «مظنون است.»