تاریخ: ۴:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان شرقی ۲۱ درصد افزایش یافت

تبریز ما:مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است. به گزارش تبریز ما، حمید هاشم زاده  گفت: در سه ماه نخست امسال ۶ میلیون و ۶۲۵ هزار یورو سرمایه […]


تبریز ما:مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش تبریز ما، حمید هاشم زاده  گفت: در سه ماه نخست امسال ۶ میلیون و ۶۲۵ هزار یورو سرمایه گذاری خارجی در استان مصوب و ۴ میلیون و ۶۶۵ هزار یورو از این رقم جذب شده است.
وی اعلام کرد: یک طرح تولیدی از کشور ترکیه به ارزش ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار یورو در منطقه آزاد ارس مهمترین سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری یکی دیگر از طرح های خارجی اجرا شده در استان را طرحی از کشور ترکیه عنوان کرد که در منطقه ویژه اقتصادی سهلان ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری داشته و ۱.۵ میلیون یورو آن محقق شده است.
هاشم زاده سرمایه گذاری را موتور محرکه رشد اقتصادی خواند و با اشاره به اهمیت و جایگاه سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه جذب سرمایه گذاران خارجی در توسعه و رونق اشتغال و تولید یادآوری کرد: ورود تکنولوژی روز و تامین منابع مورد نیاز بنگاه های اقتصادی داخلی مقوله هایی است که در جذب سرمایه گذاری خارجی مورد توجه قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا، سال گذشته ۱۴ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار در استان مصوب شده بود که از این تعداد ۱۰ طرح به ارزش ۸۵ میلیون دلار منجر به جذب سرمایه گذاری شد.

منبع : shahryarnews
لینک کوتاه مطلب: http://tabrizema.ir/90wKV