حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ 14 شوال 1445 Monday, 22 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 11405 تعداد نوشته های امروز : 0×

اجرای طرح‌های خدماتی وترافیکی در آستانه ماه مهر

شناسه : 6294 13 سپتامبر 2017 - 14:16 1628 بازدید

[ad_1] تبریز ما: شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: با فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس طرح های خدماتی و ترافیکی توسط شهرداری منطقه پنج اجرامی شود. به گزارش تبریز ما به نقل از شهرداری منطقه ۵ تبریز، یعقوب هوشیارافزود: معاونت های خدمات شهری و اجرایی و حمل و نقل و ترافیک به مناسبت بازگشایی مدارس […]

اجرای طرح‌های خدماتی وترافیکی در آستانه ماه مهر
پ
پ

[ad_1]

تبریز ما: شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: با فرارسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس طرح های خدماتی و ترافیکی توسط شهرداری منطقه پنج اجرامی شود.

به گزارش تبریز ما به نقل از شهرداری منطقه ۵ تبریز، یعقوب هوشیارافزود: معاونت های خدمات شهری و اجرایی و حمل و نقل و ترافیک به مناسبت بازگشایی مدارس در محوطه داخلی و بیرونی مدارس سطح حوزه اقدام به اجرای طرح های ویژه ای می کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه از مدیران مدارس خواسته شده در این طرح مشارکت داشته باشند، افزود : اجرای کامل و موفق طرح های پیش بینی شده نیازمند همراهی و همدلی مدیران مدارس است.

شهردار منطقه پنج در این رابطه تصریح کرد: در جلسه ای با حضور پلیس راهنمایی و رانندگی ، مدیران شهرداری منطقه پنج و همچنین مدارس هماهنگی های لازم به عمل آمده و برنامه های در نظر گرفته شده توسط این منطقه شروع شده است.

 وی خط کشی معابر محوطه مدارس ، نصب تابلوهای ترافیکی ، نصب سرعتگیر و زیباسازی مدارس را از اقدامات پیش بینی شده اعلام کرد و افزود: رسیدگی به وضعیت آسفالت محوطه مدارس ، زیباسازی و کاشت گل و گیاه در محوطه مدارس ، پاکسازی و شستشوی محوطه مدارس و معابر ، رنگ آمیزی و گرافیک محیطی فضای مدارس و آذین بندی و جانمایی المان های حجمی از دیگر برنامه های پیش بینی شده این مناسبت است.

 وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تعامل بین شهرداری و مدیران مدارس وبا تحقق یافتن برنامه های پیش بینی شده ، دانش آموزان سال تحصیلی جدید را در فضایی با نشاط و زیبا آغاز کنند.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: با حضور فرمانده حوزه یک بسیج شهرداری تبریز، شورای حوزه ، شهردار، معاونان و مدیران منطقه مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت امام حسین (ع) شهرداری منطقه ۳ ظهر امروز در سالن اجتماعات منطقه برگزار شد.

به گزارش تبریز ما به نقل از روابط عمومی حوزه یک شهید صدوقی، روح الله نویدی فرمانده حوزه یک بسیج کارمندی شهرداری تبریز در ابتدای مراسم به ویژگی های بسیجی پرداخته و گفت: بسیجی همیشه باید احساس تکلیف نموده و خود را از انفعال در امورات محوله و شهرداری خارج نموده و همیشه آماده باش و در صحنه حاضر باشد.

نویدی بسیجی را نیروی آماده باش در شرایط بحرانی شهرداری عنوان کرده و افزود: بسیجی ها با تمام توان یاریگر شهردار و مجموعه شهرداری می باشند.

شهردار منطقه، پرویز عباس نژاد نیز در این مراسم عمل گرایی را ویژگی بسیجی دانسته و گفت: بسیجی به عنوان عامل پویایی و تحول هر جامعه ، توان خویش را در عمل ثابت می کند.

عباس نژاد افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در دنیا توانسته جایگاه مهم و ویژه ای را به خود اختصاص داده و تاثیرگذار معادلات سیاسی و اجتماعی جهان باشد در سایه تلاش و همت و کوشش بسیجیان است.

وی تاکید کرد: شهرداری موفقیت خویش در شرایط کنونی را مدیون بسیج و تلاش شبانه روزی  کارکنان بسیجی ذکر کرد.

در این مراسم از تلاش های سید قصاب عصر جدید به عنوان فرمانده پایگاه قبلی قدردانی و تودیع گردیده و اکبر نقوی به عنوان فرمانده جدید پایگاه مقاومت امام حسین (ع) شهرداری منطقه ۳ معارفه شد.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز از افتتاح ایستگاه دانشگاه خط یک مترو خبر داد و گفت: ساهت 11 فردا چهار شنبه مراسم افتتاح این ایستگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش تبریز ما، محمد صادق پشمینه آذر در این خصوص اظهار کرد: با افتتاح این ایستگاه، تعداد ایستگاه‌های فعال و قابل مسافرگیری به 10 ایستگاه افزایش خواهد یافت .

وی تشریح کرد: با تکمیل و راه‌اندازی کامل تجهیزات خط یک، به خصوص سیستم سیگینالینگ، کنترل کامل قطارها از مرکز فرمان امکان پذیر می‌شود که این امر باعث کاهش زمان سیر و انتظار مسافران شده و خدمات رسانی به همشهریان عزیز با تعداد قطار بیشتری انجام می‌شود.

پشمینه‌آذر با اشاره به هزینه بالغ بر پانزده هزارو 185 میلیارد ریال برای خط یک مترو،  عنوان کرد: هزینه تکمیل ایستگاه های باقیمانده خط یک و رفع نواقص آن، حدود 6000 میلیارد ریال پیش‌بینی شده است .

مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز اظهار کرد: امید است با حمایت های دولت تدبیر و امید و مسئولان شهری بویژه اعضای شورای شهر و شهرداری کلانشهر تبریز، با تامین به موقع اعتبار، خط یک هر چه زودتر به اتمام رسیده و در اختیار مردم قدرشناس تبریز قرار بگیرد.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز، مهندس دلدار مدیر فضای سبز منطقه یک از اقدامات اساسی این منطقه در جهت صرفه جویی در آبیاری فضاهای سبز،  و حفظ وضعیت استاندارد آبرسانی به آنها خبر داد.

براساس این گزارش مهندس دلدار اعلام نمود: با توجه به فصل گرما و نیاز شدید آبرسانی فضاهای سبز بویژه چمن ها و درختان به صورت چندین مرتبه در روز و ساعات مختلف و در جهت جلوگیری از هدر رفتن آب و تامین نیازهای موجود، اقدامات گسترده و اساسی انجام و در حفظ فضاهای سبز گامهای موثری برداشته شده است.

مدیر فضای سبز منطقه یک اشاره نمود: این واحد اقدام به حفر چاه و رسیدن به سر چشمه قنات، در پارک دانش آموز جهت استفاده در فضای سبز نموده که قبلاً این آب قنات به صورت سطحی جاری می شد و در خیابان عباسی و شمعچیان از زیرزمین منازل مسکونی بیرون میامد ، لذا در جهت جلوگیری از هدر رفتن آب و زیان رسانی به منازل ، اقدامات ویژه ای انجام یافته است.


.


وی گفت: از دیگر اقدامات این واحد ، تعمیر و اصلاح روشنائی و تعویض فیوزهای مینیاتوری و اصلاح تابلو روشنایی دکل میدان ولی امر و آزادسازی طوقه درختان در حوزه ولیعصر می باشد که هم اکنون در حال اجرا و اتمام می باشیم.


.


.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز


[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: با تصمیم اعضای شورای شهر تبریز، نمایندگان شورای اسلامی شهر تبریز در کمیسیون های ماده ۱۰۰، کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ و کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری مشخص شدند.

به گزارش تبریز ما، در جلسه امروز صبح شورای اسلامی شهر تبریز نماینگان شورای شهر در کمیسیون های ماده ۱۰۰، کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ و کمیسیون ماده ۷۷ مناطق دهگانه شهرداری تبریز مشخص شدند .

بر این اساس فرج قلیزاده در کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ شهرداری منطقه ۳، بابایی اقدم در کمیسیون بدوی شهرداری منطقه ۱۰، سونیا اندیش در کمیسیون تجدید نظر و کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ شهرداری منطقه ۴، شهرام دبیری در کمیسیون بدوی و تجدید نظر منطقه ۹، شکور اکبرنژاد در تجید نظر و بند ۲۰ شهرداری منطقه ۸، آجودان زاده در کمیسیون تجدید نظر و بند ۲۰ منطقه ۷، صادق زاده در کمیسیون تجدید نظر و بند ۲۰ شهرداری منطقه ۱، محمد زاده در کمیسیون تجدید نظر و بند ۲۰ شهرداری منطقه ۲، اشرف نیا در کمیسیون تجدید نظر وبند ۲۰ شهرداری منطقه ۱۰، بهشتی در کمیسیون بدوی منطقه ۲، مسعودی ریحان در کمیسیون بدوی منطقه ۴، نیکو خصلت در کمیسیونبدوی شهرداری منطقه ۸، قلی زاده در کمیسین ماده ۷۷، سونیا اندیش در کمیسیون بدوی شهرداری منطقه ۷ و آجودان زاده در کمیسیون تجدید نظر و بند ۲۰ شهرداری منطقه ۳ تعیین شدند.

لازم به ذکر است کمیسون ماده ۱۰۰ در هر منطقه از شهرداری مستقر است علاوه بر آن در هر منطقه، کمیسیون ماده ۱۰۰ بدوی وجود دارد که در هر کدام از این کمیسیون ها یک عضو شورا باید عضو باشد. اعتراض شهروند به رای این کمیسیون در خصوص احکام صادره به کمیسیون تجدید نظر می رود

 در این کمیسیون سه عضو نماینده وزارت کشور، نماینده قوه قضاییه و نماینده شورای شهر عضو هستند.

کار و ماموریت کمیسیون ماده ۱۰۰ رسیدگی به تخلفات شهروندان در ساخت و ساز اعم از احداث بنا  بدون اخذ پروانه، احداث بنا مازاد بر پروانه و یا تغییر کاربری در ساختمان ها می باشد.

همچنین کمیسیون های بند ۲۰ ماده ۵۵  کمیسیون های تشخیص مزاحمت برخی حرفه ها و کسب و کار ها که تاثیرات منفی زیست محیطی و ایجاد مزاحمت محسوب می شوند هستند که در خصوص اختلاف شهرداری با شهروندان در خصوص مزاحم بودن یک شغل قضاوت می کنند.

علاوه بر آن کمیسیون ماه ۷۷ که در یک کمیسیون متمرکز است و در خصوص اختلاف شهروند و شهرداری در خصوص تعیین و میزان عوارض است فعالیت می کند. در صورت وقوع اختلاف ما بین شهرداری و شهروند در خصوص میزان عوارض تعیین شده، در صورت اعتراض شهروند به ماده ۷۷ می رود.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز ، مهندس نصرا.. پور معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک از اجرای پروژه پیاده رو سازی مسیر چایکنار در ضلع شمالی و جنوبیخبر داد.

بر اساس این گزارش مهندس نصرا.. پور ضمن اعلام این خبر افزود: عملیات اجرای بهسازی و زیرسازی پیاده روهای مسیر چایکنار ضلع شمالی و جنوبی جهت اصلاح و مرمت جوب و اجرای کانال به طول یک کیلومتر در ضلع شمالی با کف سازی و زیرسازی اساسی توسط این معاونت در دستور کار قرارگرفته و هم اکنون در حال اجرا می باشیم.

معاون فنی و عمرانی منطقه یک گفت : این پروژه  2/5 کیلومتر و عرض تقریبی آن 4/5 متر همراه با ایجاد فضای سبز به عرض تقریبی 5 متر بوده و جهت بهسازی مسیر برای افراد کم توان ، جانبازان عزیز و معلولین اقدامات زیر بنائی وسیعی انجام خواهد پذیرفت.

وی اعلام داشت: هم اکنون اکیپ های این معاونت در مسیر چایکنار ضلع شمالی در حال اجرای عملیات بهسازی می باشند که با اتمام آن در ضلع جنوبی نیز اقدامات خود را تداوم خواهند بخشید.

 

 

.

.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

 


[ad_2]

منبع : shahryarnews

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز، رامین راستی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه یک از برگزاری همایش ازدواج شاد و پایدار، همزمان با پیوند آسمانی حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ازدواج در فرهنگسرای شهید بهشتی این منطقه خبر داد.

بر اساس این گزارش راستی اعلام نمود: این همایش که در راستای ازدواج شاد و پایدار برگزار شده است به بررسی وضعیت ازدواج های مختلف و نتایج حاصله و جلوگیری از مشکلات و مسائل پیرامون عدم دقت در انتخاب صحیح، اشرافی­گری، اسراف و شناخت صحیح خانواده ها و فرهنگ های آن­ها پرداخته شد.


.


معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه یک گفت: در این همایش به زندگی پربرکت و آسمانی و پر از الگوی حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اشاره و کارشناس این همایش اظهار نمودند که که اگر بتوانیم به درستی و با دقت به زندگی این اسوه های ایمان و تقوی نگاه و آن­ها را الگو قرار دهیم زندگیمان به یمن و برکت نام این بزرگان دین می تواند سرشار از معرفت والا و شادی و پایداری باشد.


.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: در جلسه صبح امروز شورای شهر لایحه شهرداری مبنی بر اعمال ضریب تعدیل برای کاهش آثار تورمی ارزش معاملاتی سال 95 و اصلاح برخی مواد و بندهای تعرفه عوارض محلی سال 96 بدلیل ملاک عمل قرار گرفتن 85 درصد ارزش معاملاتی سال 95 در شهرداری ها مطرح و پس از بررسی به تصویب رسید.

به گزارش تبریز ما، بر اساس این مصوبه به دلیل تغییر ارزش معاملاتی سال 95 هزینه ای مازاد بر شهروندان تحمیل می شد که با اعمال این ضریب هیچ هزینه مازادی از شهروندان اخذ نخواهد شد.

در ادامه این جلسه لایحه تعیین میزان وصول عوارض از املاک و اراضی و ساختمانهای واقع در روستاهای کجاباد، آناخاتون ، خلجان و روستاهای الحاقی به محدوده تبریز یعنی اوغلی، الوار علیا، سهلان، فتح آباد، کندرود و کرکچ به میزان 30 درصد از کاربری های مسکونی و تسری میزان فوق به کاربری های تجاری لغایت سال جاری بصورت کاهش عوارض مبنای محاسبه عوارض و سایر مطالبات شهرداری مطرح و پس از بررسی به تصویب رسید.

این لوایح برای تایید به فرمانداری ارسال شد و پس از تایید فرمانداری برای اجرا به شهرداری ابلاغ خواهد شد.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر تخصیص اعتبارات ملی تبریز ۲۰۱۸ از سوی وزارتخانه ها و دستگاه های مرکزی هستم.

به گزارش تبریز ما، زهرا ساعی در گفتگو با تعدادی از خبرنگاران رسانه ها و مطبوعات استان؛ انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه و پایتخت  گردشگری کشورهای اسلامی در سال۲۰۱۸ را نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی دانست و گفت: تمامی تلاش ها در این راستا باید با هدف توسعه گردشگری در ایران و بخصوص خطه آذربایجان بوده و از قبل این مهم؛ توسعه همه جانبه اقتصادی؛ اجتماعی؛ فرهنگی و … را در کشور شاهد باشیم.
وی با اشاره به برخی تلاش های خود در ارتباط با تصویب رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ در هیات دولت و همراهی سایر نمایندگان استان در این خصوص ابراز کرد: خوشبختانه هماهنگی و همدلی خوبی در بین مجموعه مدیران استانی وجود دارد و پیش بینی می کنیم برنامه های رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ به بهترین شکل ممکن برگزار شود.
وی همچنین به سفر اخیر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تبریز نیز اشاره کرد و عنوان کرد: در سفر همکاران محترم کمیسیون فرهنگی مجلس به تبریز، تصمیمات بسیار خوبی بخصوص در ارتباط با بحث رویداد فرهنگی- تاریخی تبریز ۲۰۱۸ اتخاذ شد که در آینده نزدیک پس از اتمام بررسی های کارشناسی اطلاع رسانی می کنم.
 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی از اقدامات انجام شده در استان در زمینه تبریز ۲۰۱۸ و بویژه از اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز تشکر کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری تبریز در ارتباط با این موضوع فرهنگی که نه تنها آبروی استان بلکه آبروی کشور است  به خوبی ورود کرده است.
 ساعی همچنین با اشاره به لزوم تخصیص ۱۰ درصد از اعتبارات متمرکز دستگاه های اجرایی مرکز و وزارتخانه ها به بجث تبریز ۲۰۱۸ گفت: متاسفانه اکثر دستگاه های مرکز در ارتباط با تخصیص اعتبارات، آن چنان که باید و شاید اقدام خاصی انجام نداده اند که بهتر است با توجه به نزدیک شدن به آغاز این رویداد عظیم فرهنگی در تبریز و کشور، نسبت به تخصیص به موقع اعتبارات اقدام کنند.
وی تصریح کرد: با همکاری مجمع نمایندگان استان، پیگیر تخصیص اعتبارات ملی هستم و در صورت نیاز علاوه بر دکتر احمدی پور با سایر مسئولان ارشد دولت نیز مذاکره هایی خواهم داشت.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: هافبک جدید تیم گسترش فولاد قراردادش را با این باشگاه در هیات فوتبال ثبت کرد.

‌آندرانیک تیموریان که دو روز پیش با گسترش فولاد قرارداد همکاری امضا کرده بود، دیروز در تست های پزشکی ایفمارک شرکت کرد و با موفقیت در این تست‌ها صبح امروز قراردادش را در هیات فوتبال آذربایجان شرقی ثبت کرد.

بر این اساس کارت بازی آندو برای حضور در ترکیب گسترش فولاد مقابل ذوب آهن صادر خواهد شد و این بازیکن در صورت صلاحدید لوکا بوناچیچ مشکلی برای همراهی تیمش در بازی با ذوب‌آهن ندارد.

حضور آندو در ترکیب گسترش فولاد مقابل ذوب آهن با تقابل این بازیکن با امیر قلعه‌نویی همراه خواهد شد.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]

تبریز ما، سرویس اخبار ترکیه: روزنامه های ترکیه امروز به موضوعاتی مثل اعمال تحریم های پنهان اتحادیه اروپا به ترکیه، معرفی فرودگاه آتاتورک استانبول از نظر امنیت به عنوان نمونه به ۴۵ کشور دیگر توسط هیات اتحادیه فرودگاه های اروپا و اداره امنیت حمل و نقل آمریکا، کمک های نظامی آمریکا به گروه های تروریستی در سوریه و درخواست فدراسیون فوتبال ترکیه از شنول گونش برای مربی گری بعد از جدایی فاتح تریم و دیگر مسایل روز پرداختند.

aksam hurriyet sabah sozcu turkiye yenisafak zfanatik zfotomac

نوشته صفحه اول روزنامه های امروز ترکیه

[ad_2]

منبع : tabrizeman

[ad_1]

سرمربی تیم والیبال شهراری تبریز گفت: برای حضور قدرتمند در رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور هفته آینده تمرینات خود را آغاز خواهیم کرد.

به گزارش تبریز ما، سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز در خصوص آخرین وضعیت این تیم برای رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: خوشبختانه در چند روز اخیر بازیکنان بسیار خوبی را جذب کرده‌ایم که تلاش خواهیم کرد در دیگر بازیکنان مدنظر خودمان را نیز به خدمت بگیریم و تیمی خوب و قدرتمند راهی لیگ برتر کنیم.

وی افزود: ما در روزهای اخیر با مصطفی شریفات، حسام بخششی ، محمدرضا مؤذن، وحید والی ، میکائیل تاجر ، بابک موسوی قرارداد رسمی امضا کرده‌ایم که در پست‌های دیگر هم با امیر حسینی ، آرش کشاورزی و بهرام فرید در حال مذاکره هستیم تا اگر دو طرف به توافق رسیدند این بازیکنان نیز به جمع ما اضافه شوند.

عادل بناکار تصریح کرد: همه تلاش خود را خواهیم کرد تا تیمی قدرتمند راهی رقابت‌های لیگ برتر کنیم که به این منظور هفته آینده تمرینات خود را استارت خواهیم زد تا آماده‌سازی خوبی تا شروع رقابت‌ها داشته باشیم.

سرمربی تیم والیبال شهرداری تبریز گفت: به دلیل مشکل کفپوش سالن اقدمی تمرینات را در سالن شهید توانا برگزار خواهیم کرد که این سالن ازنظر کفپوش مشکلی را ندارد.

وی تصریح کرد: کادر فنی تیم زیاد تغییری را نخواهد داشت و مربیان تیم همانند سال‌های قبل در تیم حضور خواهند داشت.

بناکار گفت: از مسئولان باشگاه شهرداری به خاطر حمایت‌های خوبی که ازتیم دارند نهایت تشکر رادارم و از آقای صادق نجفی شهردارتبریز مدیرعامل سازمان ورزش آقای سهرابی نیز نهایت قدردانی رادارم.

e02f5008_94f6_45d6_b7c2_99159d79ef24

نوشته هفته آینده تمرینات را استارت می‌زنیم/ تیم قدرتمندی راهی لیگ خواهیم کرد

[ad_2]

منبع : tabrizeman


تبریز ما: کمیته مسابقات برنامه هفته اول لیگ دسته اول در فصل 97-96 را اعلام کرد.

بر این اساس تیم ماشین سازی در هفته اول در خارج از خانه به مصاف نفت مسجد سلیمان می رود و شهرداری نیز در تبریز از تیم مس کرمان میزبانی خوهاد کرد.
به نقل از سایت سازمان لیگ، کمیته مسابقات برنامه هفته اول لیگ دسته اول را به شرح زیر اعلام کرد:

 

هفته اول

دوشنبه 16 مرداد 1396‏

نفت مسجد سلیمان _ ماشین‌ سازی تبریز ساعت 20:30 ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان

راه‌آهن تهران – شهرداری ماهشهر ساعت 18 ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود.‏

ملوان بندرانزلی – آینده سازان برق جدید شیراز ساعت 18 ورزشگاه تختی انزلی

گل‌گهر سیرجان -اکسین البرز ساعت 19:45 ورزشگاه اختصاصی گل گهر سیرجان

شهرداری تبریز – مس کرمان ساعت 18 ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود.

ایران جوان بوشهر – نساجی مازندران ساعت 20 ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر

خونه به خونه مازندران – مس رفسنجان ساعت  18 ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود.‏

آلومینیوم اراک – صبای قم ساعت 18 ورزشگاه امام خمینی اراک

فجرسپاسی شیراز- بادران تهران ساعت 18 ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود.‏

[ad_2]

منبع : shahryarnews

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ۱۵هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان، تاکید کرد: متاسفانه اکثر این چاه‌ها در حاشیه دریاچه ارومیه حفر شده اند که شرکت آب منطقه ای باید در اسرع وقت نسبت به انسداد آنها اقدام کند.

محمدصادق پورمهدی روز یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، افزود: بحران آب به تدریج در حال تبدیل شدن از یک موضوع اجتماعی به یک موضوع امنیتی است.
وی با تاکید بر اینکه برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها را یکی از مهم‌ترین سیاست‌های مدیریت استان است، گفت: افرادی که در مقابل قانون بایستند باید به شدت مورد بازخواست قرار گرفته و پاسخگو باشند.
پورمهدی با اشاره به کاهش ۳۴ درصدی بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان اظهار کرد: وضعیت استان آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر استان ها بسیار خوب است.
وی بر لزوم نصب کنتورهای حجمی هوشمند مصرف آب در حوزه های مختلف همچون کشاورزی، صنایع و خانگی، تاکید کرد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از فرمانداران خواست نسبت به برگزاری به موقع جلسات شهرستانی شورای حفاظت از منابع آب اقدام و برخورد قانونی با متجاوزان به حریم رودخانه های استان به صورت جدی پیگیری کنند.
وی با اشاره به بهبود تراز آب سفره های زیرزمینی استان، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی نباید برای کار کردن، منتظر اعتبارات دولتی باشند.
پورمهدی از علما و روحانیون نیز خواست که در اجتماعات دینی و مذهبی در مورد اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، سخنرانی کنند.

نوشته ۱۵ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان وجود دارد

منبع : tabrizeman

[ad_1]

تبریز ما: همزمان با دهه کرامت جشن ریحانه با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری تبریز و حضور پرشور شهروندان گرامی در فرهنگسرای آنا برگزار گردید

به گزارش تبریز ما به نقل از معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز، حجت الاسلام حمیدی در این مراسم ضمن تبریک این ایام با سعادت ، با اشاره به نامگذاری این ایام به نام “دهه کرامت” و شخصیت والای حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) اظهار داشت : این ایام مبارک فرصتی است تا بتوانیم نسبت به این دو پیشوای مسلمین معرفت و شناخت خود را افزایش دهیم و بتوانیم از رهروان آن امام بزرگوار و کریمه اهل بیت باشیم.

وی هدف از  برپایی جشن های ویژه  طرح ریحانه در پارکهای بانوان شهرداری  را ا یجاد فضایی شاد و مفرح برای جامعه زنان و دختران،اشاعه فرهنگ دینی وقرآنی ،ترویج و نهادینه کردن ارزش های موجود در سنت و سیره امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و تاثیر آموزه های رضوی بر اصلاح سبک زندگی ، پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، الگوسازی از شخصیت حضرت معصومه (س) برای دختران جوان عنوان کرد. 

حمیدی با تاکید بر نشر و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه اسلامی گفت: دهه کرامت فرصتی برای احیاء ارزش‌های الهی و نشر و ترویج فرهنگ شهروند  اسلامی است.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: تبریز، آذرشهر واسکو اهالی سینین اسلامی شورا مجلسینده کی نماینده سی، «تبریز2018» مسئله سی نی تکرارلانمایان بیر اتفاق بیلدی.

شهاب الدین بیمقدار آرتیردی: چوخ احتمال وار کی بو اتفاق بو تئزلیک له بیر داها دا بیزیم اولکه میزده تکرار اولماسین. بونون ایچین اله گلن فرصت دن تمام گوجوموزله تبریز و استانین توسعه و دیرچلمه سینه فایدالانمالییق.

بیمقدار تبریز 2018 ین تبلیغات و بین الملل کمیته سینین جلسه سینده آرتیردی: اونودمامالییق کی تبریز 2018 ساده جه تبریز بلدیه سینه مربوط دئییل و باشقا ارگان لار و تشکیلاتلارین دا بو موضوع دا وظیفه لری واردیر و بو ارگان لار دا عینی شهرداری کیمی گرک اوز وظیفه لرینی لاپ چوخ دقت له یئرینه گتیرسینلر.

تبریز شهرینین اسلامی شورا مجلسینده کی نمایندسی سوزلرینه بونلاری دا آرتیردی: دونیانین چئشیدلی یئرلرینده بلدیه لر گئنیش اختیاراتا مالک دیرلر. آما چوخ تاسفله بیزیم اولکه ده واحد شهری مدیریتین اولمادیغی اوچون شهرداری نین اختیاری شهر اداره چیلیگینده چوخ آزدیر. بو دا اولکه نین هر یئرینده گوزه گؤروکن بیر معضل دیر.

شهاب الدین بیمقدار تبریز2018 اتفاقینین یاخینلاشماسینا توخوناراق دئدی: زامان و اوندان داها یاخشی فایدالانماق چوخ اهمیت لی بیر مسئله دیر و بوتون مسئوللار اؤن گؤرولموش آماجلارین اوغروندا بوتون گوجلرینی و امکانلارینی ایشه سالمالیدیرلار.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی تبریز ما – گزارش تصویری: بازدید شهردار تبریز از شهرک شهید صیاد شیرازی و دو روستای تازه‌الحاق‌یافته<br />


[ad_2]

منبع : shahryarnews

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز ، رامین راستی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه یک تبریز از برگزاری کارگاه آموزشی (پیشگیری از اعتیاد) در فرهنگسرای شهید بهشتی خبر داد.

 بر اساس این گزارش رامین راستی اعلام داشت: در راستای اهداف این معاونت و آشنائی هر چه بیشتر خانواده های محترم این منطقه با آسیب های خانمانسوز دخانیات و اعتیاد و در جهت پیشگیری از این معضل اجتماعی ، یکدوره کارگاه آموزشی تحت عنوان ( دخانیات کشنده است ) در فرهنگسرای شهید بهشتی این منطقه برگزار و با استقبال شهروندان مواجه گردید.


.


معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه یک اظهار داشت: این کارگاه که توسط کارشناسان نیروی انتظامی در حوزه تاثیرات سیگار، قلیان و استفاده از انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی و شناخت اجمالی از آنان به سمع و نظر حاضرین رسید.

راستی گفت: در این کارگاه پیشنهاداتی به شهروندان حاضر اعلام گردید که شامل :

1.      کودکان نیاز به امنیت دارند

2.      کودکان به تشویق و تائید نیاز دارند

3.      کودکان به الگو های واقعی نیاز دارند

4.      کودکان نیاز به تحرک و تغذیه صحیح دارند

5.      کودکان نیاز به دوست و همراه دارند

6.      کودکان نیاز به تخیلات و هدف دارند

می باشد و باید پدران و مادران عزیز به این مسائل به دقت نگاه و عمل  نموده  و در کنار فرزندان خود با حمایت همه جانبه و دقت در نوع رفتار آنان با حس والدین و دوستی درجهت حرکت  به سوی ریشه کن نمودن این آسیب خانمانسوز در کنار مسولین مربوطه حرکت نمایند.

 

.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: حجت‌الاسلام محمد حسنی به عنوان رئیس جدید سازمان عقیدتی سیاسی ارتش معارفه شد.

به گزارش تبریز ما، مراسم معارفه حجت‌الاسلام محمد حسنی به عنوان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان نظامی در محل عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

در این مراسم سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش،‌سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی رهبری، حجت‌الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه، سرلشکر شهبازی فرمانده اسبق ارتش، امیر موسوی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی، امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی و امیر پورشاسب حضور داشتند.

چندی پیش با حکم رهبر معظم انقلاب حجت‌الاسلام محمد حسنی به عنوان رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش منصوب شد.

پیش از این حجت‌الاسلام محمدعلی آل هاشم این مسئولیت را برعهده داشت که اخیراً به عنوان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز منصوب شده است.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: مدیرکل خدمات درمانی تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی از حذف دفترچه و ارائه‌ی کارت هوشمند سلامت در آینده‌ی نزدیک خبر داد.

به گزارش تبریز ما به نقل از ایسنا، جمال الدین نیک نامی در نشست خبری مدیران تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد:مراجعان در طی یک سال آینده با ارائه‌ی شماره‌ی ملی و بدون دفترچه ویزیت و پذیرش خواهند شد. 

  وی گفت:  حدود  832 میلیارد تومان توسط بخش درمانی بیمه‌ی استان  هزینه‌ی درمان شده که از این میزان، حدود 232 میلیارد آن مربوط به درمان مستقیم و مابقی صرف درمان غیر مستقیم شده است. 

  وی افزود: درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های ملکی با درمان مستقیم سر و کار دارند و در این مکان‌ها کاملاً رایگان است. ولی موسسات تشخیصی، داروخانه، رادیولوژی‌ها و  بیمارستان‌های خصوصی درمان غیر مستقیم را عهده دار هستند. 

  نیک نامی با اشاره به خدمات سال گذشته‌ی بخش درمان تامین اجتماعی استان گفت: تهیه‌ی دستگاه رادیولوژی دیجیتال با صرف هزینه‌ی یک میلیارد و 615 میلیون تومان و تهیه‌ی دستگاه ماموگرافی در بیمارستان 29 بهمن، ارتقاء هتلینگ با محوریت مشتری مدار از جمله در بیمارستان عالی نسب با اعتبار چهار میلیارد تومان و بازسازی بیمارستان 29 بهمن با اعتبار یک میلیارد ریال از جمله اقدامات این بخش می باشند. 

  وی عنوان کرد: استقرار سیستم مدیریت و کیفیت و دریافت ایزو 9001  با ورژن 2015 از افتخارات بخش درمان تامین اجتماعی استان است و این ایزو در افزایش کیفیت و کمیت مدیریت بسیار موثر است. 

  وی افزود: بیمارستان عالی نسب در سطح استان و پس از بیمارستان 29 بهمن رتبه ی دوم را دارا است که از نظر شاخص های مدیریتی و سرویس دهی بسیار اهمیت دارد. 

  مدیرکل خدمات درمانی تأمین اجتماعی آذربایجان‌شرقی  با اشاره به استفاده ی پزشکان از سیستم پکس گفت: پزشکان با استفادا از سیستم پکس می توانند از طریق اینترنت، بیمار را در حال اسکن شدن ببینند و یا سایر اقدامات را ارزیابی کند. 

  وی تاکید کرد: امکان ارائه ی سرویس به بیماران بین المللی در بیمارستان عالی نسب نیز وجود دارد و به همین دلیل 600 متر مربع فضای جدید برای درمانگاه در بیمارستان عالی نسب اختصاص داده شد. 

  وی افزود: درمانگاه هشترود با اعتباری بالغ بر شش میلیارد و 800 میلیون تومان افتتاح می‌شود و درمانگاه ملکان و عجب شیر نیز کلنگ زنی شده و در مرحله‌ی پیمانکاری است. 

  نیک نامی عنوان کرد: طبق برنامه و زمانبندی، کلنگ زنی بیمارستان 327 تختخوابی در شهرک خاوران، تا پایان شهریور و پس از طی بروکرواسی اداری آن در شهرداری شروع خواهد شد. 

  وی گفت: برنامه هایی نیز برای احداث پلی کلینیک در حد فاصل بین اسکو و سهند و همچنین در بستان آباد نیز در نظر گرفته شده است. 

  وی بیان کرد: در مقایسه با سال گذشته،  زایمان های سزارین 0.02 درصد کاهش داشته اشت و زایمان های طبیعی بدون درد  نیز راه اندازی شده است. 

  مدیرکل خدمات درمانی تأمین اجتماعی استان با اشاره به افزایش هزینه ها پس از طذح تحول سلامت گفت: هزینه های درمان غیر مستقیم پس از طرح تحول سلامت افزایش یافت و نتوانستیم هزینه‌های طرف قرارداد را به موقع پرداخت کنیم. همچنین بیکاری نیز به شدت درآمدهای تامین اجتماعی را تحت تاثیر قرار داد. 

[ad_2]

منبع : shahryarnews


[ad_1]

تبریز ما، سرویس چند رسانه ای؛ جلسه علنی شورای شهر تبریز در ساعت ۸:۴۵ صبح امروز یکشنبه با تلاوت کلام الله مجید در تالار شورا واقع در عمارت شهرداری آغاز گردید.

ark (1 of 23)
ark (2 of 23)
ark (3 of 23)
ark (5 of 23)
ark (6 of 23)
ark (7 of 23)
ark (8 of 23)
ark (9 of 23)
ark (10 of 23)
ark (11 of 23)
ark (12 of 23)
ark (13 of 23)
ark (14 of 23)
ark (15 of 23)
ark (16 of 23)
ark (17 of 23)
ark (18 of 23)
ark (19 of 23)
ark (20 of 23)
ark (21 of 23)
ark (22 of 23)
ark (4 of 23)

نوشته جلسه شورای شهر تبریز

[ad_2]

منبع : tabrizeman


تبریز ما: برنامه های متنوع “اوشاقلار هفته سی” با محوریت معرفی و تقدیر از فعالان حوزه کتاب کودک، فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش تبریز ما، این ویژه برنامه که دربردارنده یک سلسله برنامه با محوریت کودکان و نوجوانان است که در این میان از فعالان این حوزه تقدیر به عمل خواهد آمد.

نورالدین مقدم، نویسنده کتاب کودک در این آیین با اشاره به سوابق ادبی و فرهنگی بزرگان زبان و ادبیات ترکی خاطر نشان کرد: در ادبيات ما بزرگترين شاعران به ادبيات كودك اهميت داده و آثار قابل توجهی در اين حوزه دارد.

وی افزود: تبریز نیز در حوزه ادبیات کودکان بسیار پرکار است و اولين نمونه های ادبيات مدرن كودك نيز از تبریز سربرآورده است.

مقدم از جبار باغچه بان به عنوان یکی از نمونه های درخشان این حوزه یاد کرد که فعالیتی گسترده در این حوزه از خود به جای گذاشته و کارنامه پرباری دارد.

وی تاثیر ادبیات بر روی کودک را بسیار ماندگار و جریان آفرین توصیف کرد و افزود: ادبيات پديده اي زيبا و جهانی ست كه کودک را با کمالات عجین می کند.
همچنین در این مراسم محمد قضایی، شاعر و فعال ادبی شهر تبریز ضمن قدردانی از توجه اهالی فرهنگ و هنر به مبحث ادبیات کودکان از تمام افرادی که هر یک به نوعی زمینه را برای فعالیتهای ادبی وی و دیگر فعالان ادبی جامعه به ویژه در بخش کودک و نوجوان فراهم آورده اند قدردانی نمود.
در خاتمه این مراسم از کتاب بنووشه اثر محمد قضایی رونمایی به عمل آمد.
گفتنی است برنامه های “اوشاقلار هفته سی” از ۱۴ تا ۱۸ تیرماه به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در محل خانه هنرمندان برگزار می شود.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز ، معاون خدمات شهری و اجرائی شهرداری منطقه یک از طرح ویژه خدماتی در سطح منطقه یک خبر داد.

براساس این گزارش مهندس حضرتی معاون خدمات شهری منطقه یک اعلام  داشت: پیرو برنامه ریزیهای بعمل آمده و به دستور شهردار محترم منطقه طرحهای ویژه زیباسازی، تنظیف معابر ،خیابانها ، کوچه ، جویها ، پارکها و… در راستای ایجاد بستری مناسب برای پذیرائی از میهمانان حاضر در شهر توسط این معاونت آغاز گردید.

معاون خدمات شهری منطقه یک گفت: دراین طرح که به صورت دوشیفته توسط خادمین مردم در خدمات شهری اجرا می گردد و در جهت تغییر چهره شهر و زیباسازی  آن و پاکسازی مسیرهای مختلف طبق برنامه ریزی اقدامات اساسی و ویژه ای انجام پذیرفته که باعث ایجاد چهره ای شاد، زیبا و آرام خواهد گردید و هر مسافر و شهروندی که در این منطقه حضور می یابد یقیناً لذت خواهد برد و با خاطری خوش و آسوده تردد نموده و به نیکی یاد خواهند نمود.

 


.


.


.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

 

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: درحال حاضر ۱۲۰ میلیارد ریال برای رفع خطر از مدارس و تجدید بنای اماکن آموزشی تبریز لازم است.

به گزارش تبریز ما، رحیم شهرتی‌فر در دیدار اعضای هیأت مدیره مجمع خیران مدرسه ساز شهرستان تبریز اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲۰ میلیارد ریال برای رفع خطر از مدارس و تجدید بنای اماکن آموزشی لازم است و دولت به تنهایی قادر نخواهد بود این رقم را تامین کند، بنابراین لازم است اشخاص خیّر و نیکوکار در این راستا همیار سیستم آموزشی باشند.

وی تعلیم و تربیت صحیح را اصلی‌ترین راهکار کاهش جرم در جامعه عنوان داشت و گفت: هرگونه تحول فرهنگی و اجتماعی از تعلیم و تربیت صحیح ایجاد می‌شود و تامین فضاهای آموزشی مناسب از ضروریات آن است.

فرماندار تبریز با تقدیر از خیّران مدرسه ساز و پیشگام شدن آنها در امر خداپسندانه مدرسه سازی، اطمینان داد دستگاههای دولتی تمام و کمال همراه و یاور آنها در این راه خواهند بود.

در این دیدار اعضای هیأت مدیره مجمع خیران مدرسه ساز شهرستان تبریز ضمن دعوت رسمی از فرماندار برای حضور در اولین جشنواره خیران مدرسه ساز این شهرستان، گزارشی از روند برگزاری جشنواره ارائه نمودند.

گفتنی است اولین جشنواره خیّران مدرسه ساز شهرستان تبریز، روز پنج‌شنبه ۱۵ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز، مهندس مولاخواه شهردار منطقه یک تبریز از آغاز عملیات آسفالت ریزی اتوبان پاسداران خبر داد.

براساس این گزارش مهندس مولاخواه اعلام داشت: با اتمام زیر سازی و اصلاح مسیر اتوبان پاسداران حدفاصل اول پل ایده لو  تا خروجی بهشتی ، طرح آسفالت ریزی آغاز گردید.


.


شهردار منطقه یک اظهار نمود: این عملیات به صورت شبانه اقدام گردیده و همین امر از ایجاد ترافیک در اتوبان پاسداران جلوگیری نموده است.

وی اشاره نمود: مسیر اول پل ایده لو تا خروجی بهشتی حدود 2800 متر بوده و پس از زیرسازی و اصلاح آن عملیات آسفالت ریزی انجام پذیرفته است.


 

 

 

روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

[ad_2]

منبع : shahryarnews

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز ، مهندس نصرا…پورمعاون فنی وعمرانی شهرداری منطقه یک از تداوم اجرای عملیات پیاده روسازی در سطح منطقه یک خبر داد.

براساس این گزارش مهندس نصرا …پور ضمن اعلام این خبر افزود: در چند مسیر منطقه اقدامات اساسی جهت اجرای طرح پیاده رو سازی آغاز گشته که می توان به مسیرهای خیابان تبریز ما ، هتل مرمر و خیابان ابن سینا در ولیعصر اشاره نمود.

معاون فنی وعمرانی اظهار داشت : این اقدامات جهت تسهیل در عبور و مرور شهروندان  و جلوگیری از مخاطرات احتمالی انجام یافته و هم اکنون توسط این معاونت تداوم دارد.

وی گفت: اجرای عملیات پیاده روسازی در مقابل هتل مرمر و همچنین ادامه عملیات مرمت مسیر حفاری در پیاده رو خیابان ابن سینا در دست اقدام بوده که به سرعت در حال  اجرای آن می باشیم.

 


.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، گفت: نیروهای جدید آتش‌نشانی، پس از دو ماه آموزش ویژه، هم اکنون مهیای حضور در عملیات‌‌امداد و نجات هستند.

به گزارش تبریز ما، آتش‌پاد داوود طالب‌نژاد، در مراسم اعطای درجه آتش‌نشانی به نیروهای جدید آتش‌نشانی و خدمات‌ ایمنی شهرداری تبریز با بیان این مطلب، اظهار داشت: از میان بیش از ۷۰۰ متقاضی، ۱۵۰ آتش‌نشان جدید، پس از قبولی در آزمون‌های عملی و عملی، حایز درجه آتش‌نشانی شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که آتش‌نشانی، ذاتاً یک مجموعه نیمه‌نظامی است، افزود: با توجه به همین ویژگی، تعلیم‌های جسمی و آمادگی‌های اولیه، طی تفاهم‌نامه‌ای با ارتش، توسط تیپ ۱۲۱ تکاور نزاجا صورت گرفته‌است.

طالب‌نژاد اضافه کرد: این آموزش‌ها در مراحل آتی، شامل موضوعات تخصصی و فوق‌تخصصی ایمنی و امداد خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه تبریز بعد از تهران، بیشترین بلندمرتبه‌سازی‌های کشور را در اختیار دارد، گفت: شرایط ساختاری شهر موجب شده، تجهیزات و آموزش‌های آتش‌نشانی، با گستردگی و پیچیدگی‌هایی همراه باشد؛ با این حال، آتش‌نشانان تبریزی، هر لحظه آماده حضور در دشوارترین شرایط امدادی هستند.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: مدیر امور فناوری دانشگاه تبریز، از بررسی 173 مورد تقاضای ثبت اختراع در این دانشگاه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش تبریز ما، علیرضا ختایی با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز به عنوان مرجع منطقه‌ای بررسی اختراعات و مالکیت فکری شمالغرب کشور است، افزود: در سال گذشته 173 مورد تقاضای ثبت اختراع از طرف اداره ثبت اختراعات کشور به این دانشگاه ارجاع شده بود که از این تعداد پس از بررسی کارشناسی 37  اختراع جهت ثبت مورد تایید قرار گرفته است.

به گفته وی، همچنین 84 تقاضای ثبت اختراع مورد تائید قرار نگرفت و 52 تقاضا نیز در دست بررسی است.

رییس کمیته مالکیت فکری منطقه شمال غرب کشور، با بیان اینکه کمیته مالکیت فکری متشکل از متخصصان رشته‌های مختلف از دانشگاه‌های تبریز و علوم پزشکی تبریز است، تصریح کرد: در سال گذشته نیز برای 11 مورد تقاضای ثبت اختراع، پس از ارزیابی تخصصی جهت صدور گواهی اعتبارسنجی به سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ارجاع شده است.

دکتر ختایی با اشاره به تلاش‌های دانشمندان و مخترعان دانشگاه تبریز نیز گفت: همچنین در طول سال گذشته 10 مورد اختراع به نام دانشگاه تبریز در حوزه‌های کشاورزی، مکانیک، فیزیک، شیمی، نانو، کامپیوتر و … به ثبت رسیده است.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: شهردار تبریز به همراه رئیس شورای اسلامی شهر و معاونان، مدیران و کارکنان بخش‌های مختلف شهرداری، همگام با آحاد شهروندان ولایتمدار تبریزی، با حضور پرصلابت خود در راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس، بار دیگر ندای حق‌طلبی و استکبارستیزی سر دادند.

به گزارش تبریز ما، دکتر نجفی در حاشیه حضور در راهپیمایی عظیم روز قدس، تاکید کرد: امروز، روزی است که ملت ایران نشان خواهد دادترقه‌بازی‌های دشمن، تاثیری در صفوف وحدت ایران اسلامی نخواهد داشت.

وی همچنین  ضمن ارزیابی اقدامات صورت‌گرفته از سوی شهرداری تبریز در تدارک بخش‌های مختلف مراسم، از تلاش‌های اداره‌کل روابط‌عمومی و بسیج شهرداری تبریز قدردانی کرد.

کارکنان شهرداری تبریز، با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، با فریاد‌های مرگ‌بر‌اسرائیل، مرگ‌بر‌انگلیس و مرگ‌برآمریکا ضمن اعلام انزجار از جنایت‌های ددمناشانه رژیم غاصب صیونیستی، خشم خود را از سکوت مدعیان حقوق‌بشر و پشتیبانی استکبار جهانی در مقابل مظلومیت تاریخی ملت فلسطین اعلام کردند.

 راهپیمایان همچنین با شعار «مرگ بر داعش صهیونیستی» بیداری ملت‌های مسلمان در مقابل خدعه‌های فرامنطقه‌ای رژیم غاصب صهیونیستی را خواستار شده و با دست‌نوشته‌های ویژه و خودجوش، از اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طراحی و اجرای عملیات لیله‌القدر قدردانی کردند.

اداره‌کل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز پشتیبانی اقلام راهپیمایی را به خصوص در محدوده میدان ساعت و عمارت شهرداری، عهده‌دار شده‌است.

بسیج شهرداری تبریز، از نخستین دقایق آغاز راهپیمایی در انسجام حضور راهپیمایان از مقابل عمارت تاریخی شهرداری تبریز، نقش اساسی ایفا کرد.

حضور کودکان و نوجوان و ابتکارات آن ها در طراحی تابلوها و برخی ماکت ها چشمگیر بود.

 توزیع پرچم‌های مقدس کشورمان در کنار پرچم فلسطین و پوسترهایی با مضامین تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت روز قدس و ایستادگی در برابر قدرت‌های جهانی، از پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط شهرداری تبریز در برگزاری هر چه باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس بود.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]

تبریز ما: شهرداری در کنار ماموریت‌های خاص عمرانی و خدماتی، در حالی جهت‌گیری فرهنگی و اجتماعی شهر را عهده‌دار شده که قانوناً در بخش‌های عمده‌ای از آن، وظیفه قانونی بر عهده ندارد.

تبریز ما: شهرداری در کنار ماموریت‌های خاص عمرانی و خدماتی، در حالی جهت‌گیری فرهنگی و اجتماعی شهر را عهده‌دار شده که قانوناً در بخش‌های عمده‌ای از آن، وظیفه قانونی بر عهده ندارد.

به گزارش تبریز ما، شهر در مفهوم کلی خود، شامل یک‌ سری سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاست. سخت‌افزار شهری، عمدتاً شامل حوزه‌های عمرانی، ترافیکی و خدماتی بوده و شرایط ساختاری و فیزیکی شهر را پیش می‌برد؛ در کنار این رویکرد، حوزه‌های نرم‌افزاری، شامل رویکردهای فرهنگی و اجتماعی است.

اقدامات گسترده سخت افزاری در سال‌های اخیر، تا حدود زیادی چهره شهر را دگرگون کرده که نماد بارز آن در بخشهای عمران، حمل‌و‌نقل، ترافیک و فضای سبز بارز است. نگرش فرهنگی و اجتماعی، ناظر بر فضای فکری و روحی لازم برای بهره‌برداری از این امکانات است. به بیان دیگر، امکانات و تجهیزات شهری، زمانی ارزشمند است که در خدمت نشاط و سلامت روحی و جسمی شهروندان باشد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، در سال‌های اخیر، با در نظر داشتن همین ضرورت، به صورت عملیاتی وارد حوزه‌های ذی‌ربط شده و بدون توجه به مرزبندی دستگاه‌های متولی، بودجه و امکانات شهرداری تبریز در خدمت دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی استان قرار داده‌است.

پیشگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی، غنی‌سازی اوقات فراغت، برنامه‌های توانمندسازی در فرهنگسراها، توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی، ارائه آموزش‌های شهروندی، پشتیبانی از رویدادهای فرهنگی ملی و بین‌المللی شهر و حمایت از گروه‌های مردم‌نهاد، نقش کلی شهرداری تبریز در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی است.

حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز در این مورد خاطرنشان می‌کند: شهروندان به عنوان مهم‌ترین ناظران فعالیت‌های شهر، به خوبی شاهد تاثیر اقدامات شهرداری در حوزه‌های نرم‌افزاری هستند؛ همین دلگرمی موجب می‌شود که شهرداری، با در نظر داشتن اصل همدلی و بدون هیچ‌گونه چشم‌داشت، تلاش خود را صرف حمایت از دستگاه‌های متولی کند؛ این رویکرد به خصوص با در نظر داشتن نارسایی‌های مالی دولت ضروری بوده و در جبران خلاهای فرهنگی و اجتماعی شهر نقش موثر داشته‌است.

وی با بیان این‌که شهرداری تبریز سال گذشته، از بین ۲۹ دستگاه اجرایی استان، رتبه نخست غنی‌سازی اوقات فراغت را از آن خود کرده‌‌است، تصریح کرد: کسب این رتبه در شش محور آئینی و مذهبی، آموزش‌های شهروندی، ورزش همگانی و بازی‌های سنتی، تفریحی و گردشگری، سلامت و امور اجتماعی بوده و حدود ۵۰۰ هزار مخاطب را تحت‌پوشش قرار داده‌است.

حجت‌الاسلام حمیدی، تصریح کرد: شهرداری تبریز با برخورداری از ۲۹ تیم حرفه‌ای ورزشی، ۲۲ سالن ورزشی و بیش از ۲۰۰ ست ورزشی، پشتیبان نخست ورزش تبریز در هر دو حوزه قهرمانی و همگانی است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز اضافه کرد:۲۶ سالن ورزشی، ۱۸ فرهنگسرا، ۱۷ خانه سلامت، ۳۴ کتابخانه، ۷ پارک بانوان، ۵ مرکز گردشگری و ۷ موزه تاریخی، از زیرساخت‌های کم‌نظیر شهرداری تبریز در ارائه خدمات کم‌نظیر اجتماعی و فرهنگی به شهروندان است.

وی راه‌اندازی مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد و مهارت‌آموزشی شهرداری تبریز، را از خدمات ماندگار شهرداری تبریز عنوان کرد و افزود:  این مرکز با هزینه ۴ میلیارد تومان، توسط شهرداری تبریز احداث شده و فعالیت آن، با هزینه‌کرد ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان، زمینه تولد دوباره و مهارآموزی حدود ۲ هزار معتاد متهاجر را فراهم آورده‌است.

حجت‌الاسلام حمیدی، با بیان این‌که شهرداری تبریز، در خصوص این مرکز، حامی دستگاه قضایی و انتظامی استان بوده‌است، تصریح کرد: تاثیر این موهبت ارزشمند، در کاهش بزه‌های اجتماعی، ارتقای امنیت عمومی و صیانت از حیثیت فرهنگی و اجتماعی شهر، برای عموم شهروندان بارز است.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز با اشاره به حمایت شهرداری تبریز از چهار گروه‌مردم‌نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی، گفت: هم‌اکنون ۵۰ کارشناس زبده فرهنگی و اجتماعی با حضور مستمر در سطح بوستان‌ها، در برپایی کارگاه‌های توانمندسازی شهرداری تبریز نقش موثر دارند؛ این کارگاه‌ها، با محوریت آسیب‌های اجتماعی به خصوص در حوزه پیشگیری از مواد مخدر، آگاه‌سازی خانواده‌ها و ارتقای آگاهی عمومی شهروندان را هدف قرار داده‌است.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان، مخاطبان اصلی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر به شمار می‌روند و شهرداری، در سال‌های اخیر، در هر نقطه از شهر که از ناحیه آسیب‌های اجتماعی احساس تهدید کرده، پیش‌تر از دستگاه‌های متولی وارد عمل شده‌است.

 

[ad_2]

منبع : shahryarnews


[ad_1]

دومین جلسه علنی شورای شهر تبریز پس از برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار شد

 تبریز ما، سرویس چند رسانه ای؛ دومین جلسه علنی شورای شهر تبریز پس از برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا به صورت شبانه و در ساعت ۲۳:۱۶ شامگاه یکشنبه در محل تالار شورا واقع در عمارت شهرداری آغاز گردید.

ark (1 of 22)
ark (2 of 22)
ark (3 of 22)
ark (4 of 22)
ark (6 of 22)
ark (7 of 22)
ark (8 of 22)
ark (9 of 22)
ark (10 of 22)
ark (11 of 22)
ark (12 of 22)
ark (13 of 22)
ark (14 of 22)
ark (15 of 22)
ark (16 of 22)
ark (17 of 22)
ark (18 of 22)
ark (19 of 22)
ark (20 of 22)
ark (21 of 22)
ark (22 of 22)

نوشته جلسه علنی شورای شهر تبریز

[ad_2]

منبع : tabrizeman

[ad_1]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افتتاح ۲۰ طرح درمانی در آذربایجان‌شرقی توسط وزیر بهداشت خبر داد.

به گزارش تبریز ما، طرح توسعه اورژانس بیمارستان الزهرای تبریز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. طرح توسعه این اورژانس به متراز ۹۳۰ و با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان اجرا شده است.

در کنار این پروژه، اولین مرکز تغذیه وریدی کشور نیز در تبریز راه‌اندازی شد.

این مرکز، طرح مشترک وزارت بهداشت و صندوق کودکان ملل متحد بوده است که در آن محلول‌های تعدیه وریدی به صورت کاملاً دقیق و استریل آماده سازی شده و به بیمار عرضه می‌شود.

این مرکز مجهز به دستگاه‌های تمام اتوماتیک مخلوط‌کننده سرم‌های تغذیه وریدی است که دستورات پزشک به صورت اتوماتیک و استریلیزه توسط این سیستم اجرا می‌شود.

راه‌اندازی این مرکز علاوه بر کاهش مرگ و میر و طول مدت بستری نوزادان، باعث کاهش مصرف بی رویه آنتی بیوتیک های گران قیمت شده که به نفع بیمار و سازمان‌های بیمه‌گر خواهد شد.

فرآیند ساخت این مرکز دو ماه به طول انجامیده و ۱۰ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

در کنار این مرکز، بخش تصویربرداری بیمارستان الزهرا نیز افتتاح شد.

از سوی دیگر، مجتمع فرهنگی، رفاهی امید در پردیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

اعتبار هزینه شده برای این طرح ۱۵۰ میلیارد ریال بوده و اتمام این پروژه حدود چهار سال به طول انجامیده است.

در همین حال، کلینیک سطح ۳ ارجاع دندانپزشکی در تبریز توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد. این کلینیک به صورت ۲۴ ساعته فعالیت خواهد کرد و در متراژ ۲۲۰ متر مربع با هزینه بالغ بر هزینه ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال با ۱۲ یونیت افتتاح شد. ساخت این مراکز در سایر استان‌ها نیز آغاز شده است.

محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین افتتاح پروژه ‌های درمانی، رفاهی و دانشجویی اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح ۱۲ طرح در شهرستان تبریز و در مجموع افتتاح ۲۰ طرح در استان بودیم و تلاش‌ها در راستای ایجاد زیرساخت‌ها است تا کاستی‌های نظام سلامت تا حدی رفع شود که اجرای طرح تحول سلامت نیز گام مثبتی در راستای تحقق این هدف بوده است.

وی افزود: اورژانس بیمارستان سینا و کودکان و اورژانس اهر نیز به اتمام رسیده است و اورژانس امام رضا (ع) نیز جزو یکی از کامل‌ترین و بزرگ‌ترین اورژانس‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز عنوان کرد: امید است تا روند ارجاع را در استان راه اندازی کنیم و صرفاً توسعه‌ی فیزیکی و ساختمان‌سازی به نام کلینیک مد نظر نباشد.

 صومی بیان کرد: تجهیزات نیز به از ملزومات توسعه است و کارهای سخت افزاری نیز به منظور ارایه‌ی خدمات و بخش نرم افزاری است.

وی با اشاره به افتتاح بخش “تی پی ان” نوزادان در بیمارستان الزهرا، افزود: قبلاً امکاناتی برای رسیدگی و شیردهی برای نوزادان نارس وجود نداشت و با افتتاح این بخش تا حد زیادی به رفع این مشکل کمک شده است.

نوشته افتتاح ۲۰ طرح درمانی در آذربایجان‌شرقی با حضور وزیر بهداشت

[ad_2]

منبع : tabrizeman

[ad_1]


تبریز ما: اگر می‌خواهید برای میان وعده خود و فرزندان‌تان خوراکی خوشمزه‌ای را تهیه کنید و همچنین اگر سلامت غذا و بدن‌تان برای شما حائز اهمیت است، سعی کنید زیاد به سراغ این خوراکی خوشمزه اما پر دردسر نروید.

به گزارش تبریز ما، به نقل از Dailystar، یک مطالعه در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داد، خوردن تنها 2 بار سیب زمینی سرخ کرده در هفته خطر مرگ ناگهانی را 2 برابر افزایش می‌دهد.

محققان آزمایشی را بر روی 4400 نفر بین افراد 45 تا 79 ساله انجام دادند، در طول این مطالعه هشت ساله 236 نفر از افراد شرکت کننده جان خود را از دست دادند. به گفته محققان، مصرف سیب زمینی سرخ کرده بخصوص قسمت‌های قهوه‌ای رنگ و سوخته آن در مرگ این افراد ارتباط نزدیکی داشته است. نمک و غذاهای شور 10 درصد از این آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده‌اند.

سیب زمینی که در روغن سرخ نشده باشد سرشار از فیبر، ویتامین و مواد مفید است و مصرف آن به هیچ عنوان منع نمی‌شود اما سیب زمینی سرخ شده همراه با نوشابه که امروزه مصرف آن به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است یکی از ترکیبات مرگ آفرین به شمار می‌آید.

سیب زمینی سرخ شده دارای ماده‌ای به نام «آکریلامید» است. این ماده اسیدی سرطان‌زا به شمار می‌آید و از حرارت دیدن کربوهیدرات‌ها ایجاد می‌شود. آکریلامید در نان برشته، چیپس، ته‌دیگ و سوسیس برشته وجود دارد. بیشترین غلظت آکریلامید در چیپس و سیب‌زمینی سرخ کرده مشاهده شده است.

مطالعه‌ای در دانشگاه تافتس ماساچوست نشان داد، مرگ بیش از نیمی از افراد جهان به دلیل داشتن رژیم غذایی ناسالم و ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و دیابت است.

سیب زمینی سرخ کرده سرشار از چربی‌های اشباع شده و مضر است که عامل ایجاد سرطان و سمی برای بیماران دیابتی و قلبی به شمار می‌رود. چربی‌ها اشباع مضر هستند، زیرا نه تنها باعث گرفتگی عروق شده، بلکه باعث افزایش چربی‌های بد خون (LDL) و کاهش چربی‌های خوب (HDL) نیز در بدن می‌شوند و به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهند. این نوع چربی‌ها بایستی به مقدار خیلی کم مصرف شوند.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

تبریز ما: رسانه ها به عنوان منابع آگاهی دهنده در تنویر افکار عمومی، آگاهی بخشی به جامعه و رفع مشکلات و معضلات جامعه و مردم نقش بسزایی دارند و کشورهای توسعه یافته با استفاده از رسانه ها مشکلات و معضلات جامعه را شناسایی و راهکارهای مناسبی به مدیران شهری ارائه می دهند.

به گزارش تبریز ما، حکایت پیش قضاوت های مغرضانه برخی رسانه های محلی که اغلب منشا آن برمی گردد به کسب مخاطبان بیشتر، همان حکایت چوبیست که لای چرخ توسعه شهری قرار می گیرد اما این بار توسط بازوی اصلی رشد یعنی “رسانه ها”.

رسانه ها با گردش اطلاعات و آگاهی ها و زمینه سازی مناسب برای افزایش ظرفیت مشارکت شهروندان در تحقق اهداف مدیریت شهری نقش بسزایی دارند و همین ایجاد اطمینان و اعتماد به شهروندان خود عاملی در جهت توسعه هرچه بهتر مدیریت شهری می شود.

از این رو جایگاه و کارکردهای رسانه ها در توسعه مدیریت شهری و اثراتی که رسانه ها می توانند در توسعه مدیریت شهری داشته باشند مورد مطالبه شهرداری تبریز است تا موجبات مشارکت هرچه بیشتر شهروندان را در اداره امور فراهم کند.

در سال‌های اخیر، با ارتقای وجهه بین‌المللی شهر تبریز، جایگاه‌های مهمی از قبیل «پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸« پایتخت نگارگری جهان اسلامی»، «دبیرخانه اطلس‌ شهرهای اسلامی»، «شهر جهانی بافت فرش»، «عضویت در هیئت رئیسه مجمع حکومت‌های محلی در منطقه خاورمیانه» و «رئیس کمیته محیط زیست این مجمع» را از آن خود کرده است.

اجرای همزمان پروژه های عمرانی متعدد در سه سال گذشته با اضافه‌شدن ۴۲۰ هکتار به فضای سبز مجموعه آرپادره‌سی، جنگل‌کاری ۸۰۰ هکتاری در محور عباس‌میرزا و همچنین  ۲۰۰ هکتار به محدوده انبوه‌کاری عون‌بن‌علی، تبریز در آستانه احیای جایگاه سبز و بانشاط خود قرار گرفته است؛ به این ترتیب، چشم‌انداز فضای‌سبز در برنامه‌های گردشگری تبریر ۲۰۱۸ نقش‌آفرین خواهد بود.

Image result for ‫رسانه ها و مدیریت شهری‬‎   Image result for ‫رسانه ها و مدیریت شهری‬‎

در یک برآورد کلی، جهتگیری شهرداری تبریز در چهار سال اخیر، ایجاد تحول در حوزه‌های عمرانی و خدماتی، ارتقای شاخص‌های فرهنگی‌و‌اجتماعی شهر، تقویت ساختار تشکیلاتی و منابع انسانی شهرداری، تحصیل رضایت شهروندان و تکریم ارباب رجوع بوده است.

مدیریت شهری و در راس آن شهرداری تبریز برای ارتقاء مدیریت پایدار مناطق شهری در سطح محلی در کنار وجهه بین المللی با در نظر داشتن و تابعیت از اهداف و سیاست های ملی، اقتصادی و اجتماعی کشور دست به فعالیت میزند.

شهرداری تبریز به تناوب ارتقای جایگاه خود در مجامع بین المللی و پیشرفت های فیزیکی پروژه های عظیم عمرانی، فرهنگی و غیره در مقایسه با دهه های هشتاد و هفتاد به دنبال ایجاد فضای همکاری سازنده با رسانه های محلی و کشوری برگرفته از اسلوب و شیوه های آزمایش شده کشور های توسعه یافته است.

شهروندان به عنوان افرادی که در جامعه زندگی می کنند و هدف مدیریت شهری دستیابی به رضایت آنان است بایستی اطلاعات مربوط به فعالیت ها و خدمات انجام شده را در اختیار داشته باشند و مدیریت شهری این اطلاعات را در اختیار آن ها قرار می دهد.

رسانه ها با گردش اطلاعات و آگاهی ها و زمینه سازی مناسب برای افزایش ظرفیت مشارکت شهروندان در تحقق اهداف مدیریت شهری نقش بسزایی دارند و همین ایجاد اطمینان و اعتماد به شهروندان خود عاملی در جهت توسعه هرچه بهتر مدیریت شهری می شود.

حال از آنجایی که ارائه خدمات شهری و توسعه تبریز در پیشبرد اهداف و هرچه بهتر شدن فضای همکاری با رسانه ها کمک می کند.

سیاه نمایی برخی رسانه های مصلحت طلب و منتقدان غیر منصف در برهه ای که تبریز خود را آماده میزبانی از گردشگران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی می کند نتیجه ای جز عدم پیشرفت شهر اولین ها ندارد.

یعقوب قلندری نژاد

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: همزمان با لیالی پرفیض قدر، همایش خوشنویسی کتابت قرانی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود.

به گزارش شهرایر، حسین آذرنیا با بیان این مطلب افزود: این همایش قرار است به روال سال های گذشته به همت سازمان و با حضور هنرمندان خوشنویس و اساتید برجسته این عرصه برگزار شود.
وی با بیان اینکه در این همایش قرار است هنرمندان خوشنویس شهربه خلق آثاری در زمینه احادیث، آیات قرانی و اشعار بپردازند، تاکید کرد: ابن همایش همواره با استقبال گسترده از سوی هنرمندان خوشنویس روبرو شده است و انتظار می رود چهارمین دوره این همایش نیز به سیاق گذشته با استقبال روبرو شود.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته این همایش قرار است روز شنبه 27 خردادماه ساعت 22 در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار خواهد شد.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: نخستین جلسه هیأت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی با حضور ناظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

نخستین جلسه هیأت مدیره خانه مطبوعات استان امروز با حضور بازرسان و ناظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با دستور جلسه برگزاری انتخابات داخلی برگزار شده و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی کرده و سپس رای‌گیری برای انتخاب ارکان داخلی خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی انجام گرفت.
اسامی افراد منتخب در این رای‌گیری بدین شرح است؛ ( مرتضی شفیعی به عنوان مدیر خانه مطبوعات، اسد فلاح به عنوان رییس هیأت مدیره، مریم خدابخش به عنوان نائب رییس هیأت مدیره، ناهیده ابراهیم‌زاده، به عنوان منشی و سیدهادی شاطر موسوی به عنوان خزانه‌دار) انتخاب شدند.

 

[ad_2]

منبع : shahryarnews

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز، مهندس مولاخواه شهردارمنطقه یک از آغاز عملیات اجرایی پروژه آسفالت تراشی در خیابان پروین اعتصامی ولیعصر خبر داد.

براساس این گزارش مهندس مولاخواه اعلام داشت: مسیرخیابان پروین اعتصامی که به طول حدود 300 متر می باشد نیاز به اصلاح و آسفالت تراشی و آسفالت اساسی داشت که این امر با آغاز عملیات آسفالت تراشی شبانه هم اکنون محقق گشته است.

شهردارمنطقه یک گفت: عملیات اجرائی در این مسیر به صورت شبانه و به خاطر عدم ایجاد ترافیک توسط معاونت فنی و عمرانی در دست اقدام است و پس از آسفالت تراشی مرحله آسفالت اساسی به سرعت شروع و شاهد اجرای آن در این مسیر خواهیم بود.

وی گفت: هم اکنون در خیابان مجاور این مسیر نیزعملیات آسفالت ریزی انجام می یابد و هم زمان در چند نقطه دیگر از سطح منطقه نیز شاهد اجرای طرح آسفالت ریزی و لکه گیری هستیم.

 


.


.


.


.


.


.


روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: مدیران باشگاه تراکتورسازی بعد از دیدار ایران و ازبکستان برای تمدید قرارداد سعید آقایی و محمدرضا اخباری به صورت جدی اقدام خواهند کرد.

سعید آقایی و محمدرضا اخباری دو بازیکن فصل گذشته تراکتورسازی قراردادشان با این تیم به پایان رسیده اما نمی توانند مقصد آینده شان را به صورت مستقیم خود انتخاب کنند. اخباری با تیم سایپا قرارداد دارد و آقایی نیز به واسطه چک ضمانتی که به گسترش فولاد داده، باید با هماهنگی این باشگاه تیمش را انتخاب کند.

از این رو مسئولان تراکتورسازی در صدد تمدید قرارداد این دو بازیکن هستند. تراکتوری ها بعد از دیدار ایران و ازبکستان به صورت جدی برای جلب رضایت دو باشگاه سایپا و گسترش فولاد تلاش خواهند کرد تا بتوانند قرارداد دو ملی پوش خود را تمدید کنند.

این در حالی است که مدیران سایپا به صورت جدی اعلام کردند رضایتنامه اخباری را تحت هیچ شرایطی صادر نخواهند کرد اما از فردا مدیران تراکتورسازی مذاکرات جدیدی را با سایپایی ها آغاز خواهند کرد. از سوی دیگر اخباری نیز خودش تمایل دارد در تراکتورسازی به فوتبالش ادامه دهد.

درباره آقایی نیز گفته می شود مسئولان گسترش فولاد حاضر به مذاکره با تراکتوری ها برای پس دادن چک ضمانت این بازیکن نیستند اما مدیران تراکتورسازی این داستان را پیگیری خواهند کرد تا شاید به نتیجه برسد.

در صورتی که تراکتورسازان موفق شوند قرارداد اخباری و آقایی را تمدید کنند، اتفاق بزرگی در نقل وانتقالات برای تیمی رخ داده که بازیکن جدیدی نمی تواند به خدمت بگیرد.

[ad_2]

منبع : shahryarnews

[ad_1]


تبریز ما: استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت همکاری رسانه ها در برگزاری هرچه باشکوه برنامه های تبریز۲۰۱۸ تاکید کرد.

به گزارش تبریز ما به نقل از مهر، اسماعیل جبارزاده، به نشست ستاد ملی تبریز ۲۰۱۸ با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در تهران اشاره کرد و گفت: پروژه‌ های تبریز ۲۰۱۸ با ۳۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌ شود و اعتبارات آن تخصیص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه باید از این ظرفیت و امتیاز بزرگ تبریز۲۰۱۸ استفاده کرد، ادامه داد: تبریز و آذربایجان شرقی آماده میزبانی شایسته از گردشگران کشورهای اسلامی است.

جبارزاده سپس با بیان اینکه تبریز تنها میزبان گردشگران در سال ۲۰۱۸ نیست، ادامه داد: گردشگران از سایر نقاط استان نیز بازدید می کنند.

وی با بیان اینکه زیرساخت های لازم نیز فراهم می شود، افزود: طرح جامع گردشگری استان باید هرچه زودتر تهیه شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه تلاش می کنیم میزبان خوبی برای گردشگران داخلی و خارجی در تبریز و محورهای گردشگری استان باشیم، افزود: در حال‌ حاضر ۳۰ دستگاه عضو ستاد ملی تبریز۲۰۱۸ هستند که باید همگی دست به دست هم دهند و برنامه های تبریز۲۰۱۸ به خوبی اجرا شود.

[ad_2]

منبع : shahryarnews


تبریز ما: کارمند شهرداری تبریز در مسابقات استانی و شمالغرب کشور مقام قهرمانی را در رشته پرس سینه بدست آورد.

به گزارش تبریز ما، «مروت ولی زاده» کارمند سازمان خدمات موتوری شهرداری تبریز و عضو تیم بدن سازی و پرس سینه شهرداری تبریز در مسابقات پرس سینه استان که در شهرستان آذرشهر برگزار شده بود موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

همچنین این ورزشکار عضو باشگاه شهرداری تبریز در مسابقات شمالغرب کشور موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

منبع : shahryarnews

[ad_1]

حمید پورهاشم رکابزن تیم شهرداری تبریز در مرحله دوم تور کومانو ژاپن توانست پیراهن کوهستان تور را به دست آورد.

به گزارش تبریز ما، مرحله دوم تور دوچرخه سواری کومانو ژاپن به مسافت ۱۰۹ کیلومتر برگزار شد . در پایان این مرحله حمید پورهاشم  و میرصمد پورسیدی به ترتیب در رده های هفتم و هشتم قرار گرفت.
پورهاشم همچنین پیراهن کوهستان را بر تن کرد.
توریبیو از تیم ماتریکس ژاپن پیراهن طلایی و امتیازی را به دست آورد.
فردا مرحله سوم و پایانی تور برگزار می شود.
رده بندی انفرادی رکابزنان تیم شهرداری تبریزدر مرحله دوم تور:
۱-توماس لیباس از تیم کینان ژاپن با زمان ۲ ساعت و ۳۹ دقیقه و ۴۶ ثانیه
.
.
۷-حمید پورهاشم با اختلاف زمانی ۳۸ ثانیه نسبت به نفر اول
۸-میرصمد پورسیدی با اختلاف زمانی ۴۵ ثانیه نسبت به نفر اول
۱۹-وحید غفاری با اختلاف زمانی ۲دقیقه و ۶ ثانیه نسبت به نفر اول
۲۱-سعید صفرزاده با اختلاف زمانی ۲ دقیقه و ۱۱ ثانیه نسبت به نفر اول
۴۴-محمد قره باغی با اختلاف زمانی ۶دقیقه و ۵۸ثانیه نسبت به نفر اول
رده بندی مجموع دو مرحله تور:
۱-ویسنته توریبیو از تیم ماتریکس ژاپن با زمان ۵ ساعت و ۱۴ دقیقه
.
.
۵-میرصمد پورسیدی با اختاتف زمانی ۵۳ ثانیه نسبت به نفر اول
۱۰-حمید پورهاشم با اختلاف زمانی ۲دقیقه و ۱۱ ثانیه نسبت به نفر اول
۲۲- وحید غفاری با اختلاف زمانی ۳دقیقه و ۴۰ ثانیه نسبت به نفر اول
۲۳-سعید صفرزاده با اختلاف زمانی ۳دقیقه و ۴۷ ثانیه نسبت به نفر اول
۴۷-محمد قره باغی با اختلاف زمانی ۸دقیقه و ۳۳ ثانیه نسبت به نفر اول
رده بندی تیمی:
۱-کینان ژاپن با زمان ۱۵ ساعت و ۴۵ دقیقه و ۱۹ ثانیه
۲-شهرداری تبریز با تخناتف زمانی ۴۲ ثانیه نسبت به تیم اول
۳-ماتریکس ژاپن با اختلاف زمانی ۷ دقیقه و ۴۲ ثانیه

 

نوشته پیراهن کوهستان تور کومانو ژاپن بر تن رکابزن تیم شهرداری تبریز
[ad_2]

منبع : tabrizeman.ir


[ad_1]

ابراهیم قبله آرباطان، یکی از شاعران معروف تبریز و یکی از دو شاعر استان آذربایجان شرقی در دیدار اخیر با رهبری بود که به همین دلیل گفتگوی تفصیلی با وی ترتیب داده ایم.

تبریز ما، سرویس چندرسانه ای؛ قبله آرباطان با حضور در دفتر تبریز ما گفتگوی تفصیلی با ما انجام داد.

ark (1 of 13)
ark (2 of 13)
ark (3 of 13)
ark (5 of 13)
ark (6 of 13)
ark (8 of 13)
ark (9 of 13)
ark (10 of 13)
ark (11 of 13)
ark (12 of 13)
ark (13 of 13)

نوشته حضور شاعر معروف تبریزی در تحریریه “تبریز ما”

[ad_2]

منبع : tabrizeman

[ad_1]

برادران ارک هنرمندان تبریزی افتخار آفرین در فستیوال فیلم کن شامگاه جمعه درحالی وارد تبریز شدند که خبری از مسئولان استانی و شهری تبریز نبود و بهمن و بهرام ارک مظلومانه و غریبانه وارد زادگاهشان شدند.

تبریز ما، سرویس فرهنگی و هنری؛ درحالیکه این روزها سینمای تبریز در مسیر اوج گیری قرار گرفته است و پس از سیمرغ فیلم «ائو» در جشنواره بین المللی فیلم فجر، حالا فیلم «حیوان» برادران ارک در کشور خبرساز شده و توانسته برنده سینه فونداسیون جشنواره فیلم کن شود ولی بی‌اعتنایی مسئولان به افتخارآفرینی هنرمندان تبریزی در این شرایط عجیب و البته تاسف بار به نظر می رسد.

«حیوان» برادران ارک برای نخستین بار در تاریخ سینمای آذربایجان شرقی و تبریز، موفق شد یکی از جوایز معتبر جشنواره کن را از آن خود کند و شامگاه جمعه بهمن و بهرام ارک دو جوان آینده دار سینمای تبریز و ایران همزمان با خواب مدیران فرهنگی و هنر آذریایجان وارد دیار مادری‌شان تبریز شدند.

در این روزهای شکوفایی سینمای تبریز که بعداز سال ها سینمای تبریز دوباره به اوج خود بازگشته است و کانون توجه اهالی فرهنگ و هنر کشور شده ولی متاسفانه مسئولان فرهنگ و هنر استان همچنان در خواب غفلت هستند و یا شایدهم خود را به خواب زده اند و به افتخارآفرینی های جوانان هنرمند آذربایجان بی اعتنایی می کنند.

به هرحال شامگاه روز گذشته که مردم تبریز برای استقبال از برادران ارک به فرودگاه تبریز رفته بودند از مسئولان انتظار می رفت تا مثل مراسم استقبال از عظیم قیچی ساز برنامه ای برای این دو جوان فیلم ساز تدارک ببینند ولی متاسفانه بهمن و بهرام غریبانه وارد تبریز شدند.

شاید برگزاری مراسم تقدیر یا صدور بیانیه ای ساده هم این دو جوان هنرمند را از آفتخارآفرینی برای تبریز و آذربایجان خشنود می کرد ولی حیف که همیشه ما قدر داشته های خود را نمی دانیم.

عدم واکنش و تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونان وی و همچنین معاون فرهنگی شهرداری تبریز، رئیس حوزه هنری و مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و مدیرکل صدا و سیمای استان نیز در برابر درخشش برادران ارک جالب به نظر نمی رسد.

همانطوری که مسئولان از عظیم قیچی ساز در فرودگاه استقبال کردند، شامگاه روز گذشته نیز در فرودگاه منتظر متولیان فرهنگی استان بودیم تا حداقل با یک دسته گل از هنرمندان تبریزی استقبال کنند ولی متاسفانه خبری از آنها نشد.

ark (6 of 20)

متاسفانه این حرکت های نادرست و عدم تجلیل از هنرمندان تبریزی این شائبه را در اذهان بوجود می آورد که انگار خیلی ها دوست دارند هنر تبریز هرگز پیشرفت نکند و این افتخار آفرینی های سینماگران تبریز نیز برای مسئولان بی اهمیت است!!

این جوایز و برخی دیگر از پیشرفت های سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه سینما و تئاتر نشان دهنده این است که شاهد آینده ای درخشان و مثبت در این زمینه برای سینمای تبریز خواهیم بود به شرط آنکه مسئولان از هنرمندان حمایت کنند و نسبت به هنر آنها بی تفاوت نباشند.

امیدواریم روزی برسد که جوانان پرتعداد علاقمند و مستعد آذربایجان بتوانند در زمینه های مختلف هنری با حمایت مسئولان فعالیت کنند و با موفقیت در عرصه های ملی و بین المللی افتخار آفرینی کنند.

نوشته ورود غریبانه برادران ارک به دیار مادری/ خواب مدیران فرهنگ و هنر آذریایجان در روزهای شکوفایی سینمای تبریز

[ad_2]

منبع : tabrizeman.ir

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز ، مهندس نصرا…پور  معاون فنی و عمرانی منطقه یک از آغاز اجرای پروژه آسفالت اساسی خیابان بیلانکوه غربی و کوی رنجبران صالح آباد توسط این معاونت خبر داد.

بر اساس این گزارش مهندس نصرا… پور اعلام داشت : پیرو برنامه ریزیهای بعمل آمده در سطح منطقه جهت تداوم عملیات آسفالت ریزی اساسی ،پروژه های خیابان بیلانکوه غربی و کوی رنجبران صالح آباد در این طرح قرار گرفته و هم اکنون در دست اقدام می باشند.


.


.


.


وی گفت : این عملیات ها به صورت شبانه اقدام می گردد و با سرعت در حال اجرای آن ها می باشیم و پس از اتمام آسفالت ریزی اساسی بلافاصله توسط معاونت حمل و نقل منطقه اقدامات خط کشی سرتاسر این دو مسیر انجام خواهد پذیرفت .

 


.


.


 

روابط عمومی شهرداری منطقه یک

منبع : shahryarnews

[ad_1]

عناوین روزنامه های ورزشی 96/03/09
عناوین روزنامه های ورزشی 96/03/09
عناوین روزنامه های ورزشی 96/03/09
عناوین روزنامه های ورزشی 96/03/09
عناوین روزنامه های ورزشی 96/03/09
عناوین روزنامه های ورزشی 96/03/09

نوشته نیم صفحه اول روزنامه های ورزشی امروز

[ad_2]

منبع : tabrizeman

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.