تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
با استقبال گسترده مردم: اجرای صحنه ای ارکستر آذربایجان در تالار استادصیامی تبریز برگزار شد

با استقبال گسترده مردم و علاقه مندان به موسیقی آذربایجانی، اجرای صحنه ای ارکستر آذربایجان ۱۵ و ۱۶ آدرماه سالجاری در تالار استادصیامی تبریز برگزار شد. به گزارش تبریز ما: ابوالفضل افکاری سرپرست ارکستر آذربایجان در حاشیه این اجرا به خبرنگار ما گفت: ارکستر آذربایجان با حرکت جمعی از جوانان عاشق موسیقی آذربایجانی و علاقمندان […]

با استقبال گسترده مردم و علاقه مندان به موسیقی آذربایجانی، اجرای صحنه ای ارکستر آذربایجان ۱۵ و ۱۶ آدرماه سالجاری در تالار استادصیامی تبریز برگزار شد.
به گزارش تبریز ما: ابوالفضل افکاری سرپرست ارکستر آذربایجان در حاشیه این اجرا به خبرنگار ما گفت: ارکستر آذربایجان با حرکت جمعی از جوانان عاشق موسیقی آذربایجانی و علاقمندان به این هنر فاخر تشکیل یافته و هم اکنون۴۵ نفر از هنرمندان موسیقی آذربایجانی در سازها و آلات مختلف با ارکستر آذربایجان همکاری دارند.
وی افزود: در اجرای صحنه ای ارکستر آذربایجان از سازهای اصیل موسیقی آذربایجانی استفاده شده بود و در هر اجرا، ۱۶ قطعه فولکلور آذربایجانی اجرا شد و الحمدالله با استقبال مردم و علاقه مندان به موسیقی آذربایجانی مواجه شدیم که استقبال مردم موجب دلگرمی است.
سرپرست ارکستر آذربایجان، تصریح کرد: تمامی قطعات و آثاری که در دو روز به روی صحنه رفتند، از تنظیمات ارکستر آذربایجان بود و برخی از آنها نیزتوسط گروه تولید شده بودند.
افکاری اضافه کرد: فرم و قالب ارکستر، سازهای اصیل آذربایجانی از جمله تار، کمانچه، بالابان، باس تار و باس کمانچه، ناغارا، قاوال، قانون و قارمان است که در کنار آنها از پیانو وعود نیز استفاده شد که با کیفیت بالای صدائی به روی صحنه رفتند.
وی در خاتمه با تشکر از همکاری رسانه ها در انعکاس اخبار مربوط به این کنسرت، از استقبال مردم از اجرای صحنه ای ارکستر آذربایجان تشکر نموده و گفت: امیدوارم بتوانیم در معرفی و ترویج موسیقی اصیل آذربایجان برای حفظ و نگهداری و انتقال فرهنگ و هنر آذربایجان موفق باشیم.

 

ارکستر آذربایجان

ارکستر آذربایجان

ارکستر آذربایجان

ارکستر آذربایجان

ارکستر آذربایجان

ارکستر آذربایجان

لینک کوتاه مطلب: http://tabrizema.ir/9OpbI