یک قدم به جلو در تلویزیون
یک قدم به جلو در تلویزیون

این ایام عرصه رسانه ای شاهد دو تصویر متضاد از رسانه ملی بود. ابتدا مصاحبه جنجالی سر افراز رییس صدا وسیما منتشر شد . در ان مصاحبه، آقای سرافراز حرف های عجیبی زد . وی پشت پرده مدیریت به ظاهر انقلابی صدا وسیما را رو کرد و گفت ، در مدیریت های این سازمان و […]

این ایام عرصه رسانه ای شاهد دو تصویر متضاد از رسانه ملی بود. ابتدا مصاحبه جنجالی سر افراز رییس صدا وسیما منتشر شد . در ان مصاحبه، آقای سرافراز حرف های عجیبی زد . وی پشت پرده مدیریت به ظاهر انقلابی صدا وسیما را رو کرد و گفت ، در مدیریت های این سازمان و حتی در مباحث مالی زد و بندهای زیادی وجود دارد. سرافراز که دوره مدیریت اش بر رسانه ملی فقط ۱۸ ماه بود و تحت فشار همان زدو بندها مجبور به استعفا شد، همچنین گفته بود زمانی که رسانه را تحویل گرفتم به من گفتند درامد تلویزیون از تبلیغات ۱۰۰۰ میلیاردتومان است که بعدها متوجه شدم این درامد باید ۳۰۰۰ میلیارد تومان باشد . اینها اصلا ربطی به تنگ نظری های سیاسی و تسلط یک اقلیت مشخص سیاسی بر این سازمان هم ندارد که خود حدیث مفصلی دارد.
البته یقینا بسیاری از پشت پرده ها بنا به دلایل متعددی حتما در سینه اقای سرافراز به یادگار مانده است.
تصویر دوم را در نرسنجی از برنامه های تلویزیون برای شرکت در جشنواره جام جم باید جستجو کرد. جائی که مدیر جوان و رسانه ای این رسانه دست به تقلب گسترده ای می زند تا عادل فردوسی پور را نامحبوب نشان دهد تا آرام آرام او را از رسانه ملی حذفش کند. البته او در جمع هایی که بزرگ شده است به او یاد داده اند که چگونه بازی را مهندسی کند تا با کمترین هزینه برنده باشد. بازی او برای برنامه برنده باش هم همین بود . اما پلیس فتا و وزارت ارتباطات ، با تکیه بر تکنولوژی و اندکی انصاف دست این مدیر رانتی (پسرباجناق حدادعادل) رور کردند تا همه بدانند که عادل فردوسی پور و برنامه حرفه ای نود او همچنان محبوب مردم است . داستان که افشا شد ، اما تازه آغاز ماجرا بود. دیروز مدیران ارشد صدا وسیما، کار درستی انجام دادند .بله آنها حق عادل فردوسی پور و همراهان دوشنبه ای اش را به آنها دادند تا نشان دهند صدا وسیما دراین مورد بخصوص اشتباهات خود را پذیرفته و در صدد رفع قصور است. همین روحیه ، یک قدم به پیش است . این رفتار، همان مدلی است که باید از سالها پیش در این رسانه نهادینه میگردید تا امروز شاهد ان نباشیم که ۷۰ مردم ایران ماهواره را به تلویزیون ایران ترجیح میدهند.
غلامرضا منصوری