گروه: سیاسی
تاریخ: ۸:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی

روز گذشته نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه برگزار شد. به گزارش تبریز ما، به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ در نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که روز گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به […]

روز گذشته نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه برگزار شد.

به گزارش تبریز ما، به نقل از خبرگزاری آناتولی؛ در نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که روز گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی و کمیته اجرایی، فاطمه بتول سایان کایا وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه، یوسف العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و تنی چند از مقامات ارشد کشورهای عضو شرکت دارند. همچنین وزرای خارجه کشورهای فلسطین، ایران، اندونزی، اردن، کامرون، مالزی، سیرالئون وزیر امور خارجه حکومت وفاق ملی لیبی نیز در این نشست حضور داشتند.

وزیر امورخارجه ترکیه: باید در عمل از فلسطینیان حمایت کنیم

مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزاری خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در سخنانی گفت: باید بیش از حرف زدن با عملکردمان از مردم فلسطین که به دلیل ظلم (رژیم) اسرائیل به اجبار از کشورشان رفته و یا در سرزمین تحت اشغال زندگی می کنند، حمایت کنیم.

ظریف:نباید به صهیونیست ها اجازه دهیم برای ما دستور کارتعیین کنند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این نشست طی سخنانی گفت: ما نبایستی به صهیونیست ها اجازه دهیم تا برای ما دستور کار تعیین کنند یا مسائل جدیدی خلق کنند و در نتیجه آن، از جنایاتی که علیه همه ما مرتکب شده اند، مصونیت یابند.

zarif

دیدار ظریف و وزیر امور خارجه عربستان

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و عادل جبیر، همتای عربستانی او در حاشیه اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی با هم دیدار کردند. صداو سیما از محل اجلاس گزارش داده است هنگام ورود وزرا به سالن نشست، عادل الجبیر با هدف مصافحه به سوی محمد جواد ظریف آمد و پس از در آغوش کشیدن وی با هم گفتگو کردند.

adeljobeir

سازمان همکاری اسلامی اقدامات تحریک‌آمیز رژیم اسرائیل را محکوم کرد

کمیته اجرایی وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که به درخواست ترکیه در استانبول تشکیل جلسه فوق العاده داده است، در بیانیه ای اقدامات تحریک‌آمیز اخیر اسرائیل را به شدت محکوم کرد.

istanbul

لازم به توضیح است؛ پلیس رژیم صهیونیستی جمعه ۱۴ جولای ۳ فلسطینی را در مسجدالاقصی به شهادت رساند. به دنبال این رویداد، نیروهای امنیتی این رژیم مسجدالاقصی را به روی نمازگزارن بستند؛ اما ۲ روز بعد تحت فشار افکار عمومی مسلمانان و مقاومت فلسطینیان دو درب این مسجد با نصب گِیت های بازرسی الکترونیکی باز کردند. بعد از این رویداد به دعوت ترکیه، کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی آخرین تحولات اخیر در بیت المقدس در استانبول نشست فوق العاده برگزار کرد.

نوشته نشست فوق العاده کمیته اجرایی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی

منبع : tabrizeman
لینک کوتاه مطلب: http://tabrizema.ir/Ebc8g