سوابق و خدمات دکتر فریدون بابائی اقدم در شورای کلانشهر تبریز منتخب مردم – شورای عمل
سوابق و خدمات دکتر فریدون بابائی اقدم در شورای کلانشهر تبریز منتخب مردم – شورای عمل

پس از آنکه سه دوره از شورای اسلامی شهر که قاعدتا باید نمادی از مردم سالاری و نمودی از حاکمیت مردم بر سرنوشت و آینده شهر باشد به نزاعها و دعواهای بی مورد گذشت، اقبال عمومی به چهره های متخصص و در عین حال متعهدو کاری برای حضور در شورای شهر افزایش یافت. یکی از […]

پس از آنکه سه دوره از شورای اسلامی شهر که قاعدتا باید نمادی از مردم سالاری و نمودی از حاکمیت مردم بر سرنوشت و آینده شهر باشد به نزاعها و دعواهای بی مورد گذشت، اقبال عمومی به چهره های متخصص و در عین حال متعهدو کاری برای حضور در شورای شهر افزایش یافت.
یکی از این چهره ها، دکتر فریدون بابایی اقدم بود که توانست اعتماد مردم را بواسطه فعالیتهای اجرایی و دانشگاهیش بسوی خود جلب کند.
وقتی که هنگامه انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی در سال ۱۳۹۱ نزدیک می شد، دعوت و اصرار بسیاری از دلسوزان شهر تبریز، او را بر آن داشت تا این بار برای خدمت به مردم ، تخصص خود را در مدیریت شهری اجرایی کند.
هنگامی که نتایج اعلام گردید، هیچ ناظری را گمان آن نبود که دکتر بابایی اقدم رای بیاورد. آنهم با وجود افراد ذی نفوذ فراوانی که شرکت کرده بودند.
بله ، مردم اعتماد خود را به بابائی در پای صندوق های رای نشان دادند. به فردی باهوش، موفق، کاری و بی ریا
دکتر بابائی اقدم پس از انتخاب بعنوان عضو چهارمین دوره شورای شهر، با برنامه ریزی صحیح و هماهنگ برای تحقق شعارهای انتخاباتی خویش که از نظر بسیاری از افراد، امری محال و غیر ممکن می نمود، توانست تا حدی جامعه عمل بپوشاند.
یکی از تاکیدات اصلی دکتر بابایی اقدم توجه ویژه به مناطق حاشیه نشین و ساکنان محلات پایین شهر بود تا عدالت اجتماعی را در تبریز نمادین کند.
مسئله ای که در چندین دوره شوراهای قبل از ایشان توجه چندانی به این محلات نشده بود، کاری که به زغم برخی از افراد که جنبه تبلیغاتی داشت، وقتی سخت کوشی و تلاش مستمر و فوق العاده ایشان را در تحقق این امر دیدند متوجه شدند که این بالاتر از تبلیغات است. چرا که دکتر در هیچ یک از این کارهایی که انجام دادند مثل دیگر اعضای شورای شهر،توجهی به نصب بنر و پوستر تشکر از طرف اهالی نداستند و این کارها را جز وظیفه خود می دانستند.
ایشان همواره خودشان را مدیون و خادم این مرز و بوم علی الخصوص شهر تبریز می دانند.
ایشان در طول این چهار سالی که گذشت، کارهای ارزشمندی را در مورد طرح جامع تبریز انجام دادند که با وجود مخالفتهایی که در تصویب این طرح صورت گرفت ولی با این حال وظیفه خود شان می دانستند که به تعهدات خود و اعتماد مردم جامعه عمل بپوشانند.