قیمت دلار در بازار امروز شنبه ۱۷ فروردین
قیمت دلار در بازار امروز شنبه ۱۷ فروردین

صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز شنبه ۱۷ فروردین بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها تغییری نداشت و ۱۵ هزار ۲۰۰ تومان اعلام شده […]

صرافی ملی قیمت دلار را برای امروز شنبه ۱۷ فروردین بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها تغییری نداشت و ۱۵ هزار ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار ۱۰۰ تومان است.

 
اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه ۱۷ فروردین ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با ۱۰ ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۴ هزار و ۷۶۱ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۱۳۱ ریال ارزش‌گذاری شد.
 
افت و خیز ۳۰۰ تومانی دلار در سال جدید
در حالی که دلار (بازار آزاد) سال ۱۳۹۷ را با ثبت قیمت نهایی ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان به پایان رسانده بود، در اولین روز کاری سال ۱۳۹۸ (۵ فروردین) این نرخ تا ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت، اما طی مبادلات هفته کاری نخست فروردین تا ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان صعود کرد.
 
با آغاز بکار بازار ارز در هفته دوم سال نو، نرخ فروش دلار سیر نزولی به خود گرفت و در خاتمه داد و ستد‌های روز پنجشنبه به ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.
 
اما امروز شنبه ۱۷ فروردین قیمت دلار در بازار آزاد ۵۰ تومان کاهش یافت و ۱۳ هزار ۴۰۰ تومان قیمت خورد.
 
قیمت ارز بازار آزاد (تومان)
مظنه دلار
۱۳۴۰۰
یورو
۱۵۰۱۵
درهم امارات
۳۶۵۵
پوند
۱۷۴۰۰
دلار کانادا
۹۹۸۰
لیر ترکیه
۲۳۸۰
دلار استرالیا
۹۴۹۵
یوان چین
۱۹۹۰