قیمت جهانی نفت از مرز ۷۰ دلار فراتر رفت
قیمت جهانی نفت از مرز ۷۰ دلار فراتر رفت

جدیدترین گزارش‌های خبری حاکی است بهای نفت برای نخستین بار در سال جاری میلادی از مرز ۷۰ دلار گذشت و به ۷۰ دلار و ۳۴ سنت رسید. در پی انتشار آمار‌های مثبت از میزان نرخ اشتغال آمریکا در روز جمعه، نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای جهانی برای نفت کاسته شد. از سوی دیگر احتمال ایجاد […]

جدیدترین گزارش‌های خبری حاکی است بهای نفت برای نخستین بار در سال جاری میلادی از مرز ۷۰ دلار گذشت و به ۷۰ دلار و ۳۴ سنت رسید.

در پی انتشار آمار‌های مثبت از میزان نرخ اشتغال آمریکا در روز جمعه، نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای جهانی برای نفت کاسته شد.

از سوی دیگر احتمال ایجاد اختلال درعرضه نفت لیبی، موجبات افزایش قیمت نفت به یک و نیم درصد را در روز گذشته در پی داشت.

این گزارش حاکی است، بهای هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۹۴ سنت معادل یک و ۳۵ صدم درصد افزایش به ۷۰ دلار و ۳۴ سنت رسید.

دیروز قیمت نفت برنت تا میزان ۷۰ دلار و ۴۶ سنت بالا رفت که این رقم از ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان ۹۷) تاکنون بی سابقه بوده است.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۹۸ سنت معادل یک و ۵۸ صدم درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۸ سنت رسید.

بهای نفت خام آمریکا نیز دیروز تا ۶۳ دلار و ۲۴ سنت افزایش یافت که این رقم بالاترین میزان از ۶ نوامبر (۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷) تاکنون بوده است.

بر اساس این گزارش، بهای نفت برنت برای دومین هفته و قیمت نفت خام آمریکا برای پنجمین هفته متوالی روند افزایشی را در پی داشته است.

از سوی دیگر درگیری‌های نظامی در لیبی که می‌تواند موجبات اختلال در عرضه نفت از سوی این کشور عضو اوپک را در پی داشته باشد، موجبات افزایش بهای نفت را فراهم آورده است.