تاریخ: ۱۹:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
حمله به جمهوریت نظام / حسن دشتی

حسن دشتی در وبلاگ خود نوشت : چند روز از اهانت عده ای خودسر ، ولی سازمان یافته به آقای روحانی در راهپیمایی روز قدس  می گذرد ، اخبار و نوشته های زیادی در آن خصوص از سوی اشخاص و گروهها انتشار یافته است . عده ای آن حرکت زشت و سخیف را محکوم کرده […]

حسن دشتی در وبلاگ خود نوشت : چند روز از اهانت عده ای خودسر ، ولی سازمان یافته به آقای روحانی در راهپیمایی روز قدس 
می گذرد ، اخبار و نوشته های زیادی در آن خصوص از سوی اشخاص و گروهها انتشار یافته است . عده ای آن حرکت زشت و سخیف را محکوم کرده و برخی افراد و رسانه ها ، که از بیت المال ارتزاق می کنند ، ولی در خدمت گروه اقلیت و خاص هستند ، تلویحا از آن دفاع کردند .
آنچه در این چند روز بدان پرداخته نشد ، جایگاه توهین شونده بود . توهین به رئیس جمهور ، توهین به همه ملت است ، چرا که آقای روحانی فرد و یا شخص خاص نیست ، ایشان سمبل جمهوریت نظام است . نظامی که بر پایه دو اصل جمهوریت و اسلامیت بنا شده است . وقتی که امام خمینی ( ره ) بر ” جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر ” تاکید کرده و بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب ، اولین انتخابات را برگزار می شود ، یعنی اهمیت رای مردم و جمهوریت نظام .
جمهوری اسلامی ، خواست ملت ایران بوده و جهت صیانت و پاسداری از آن ، در برابر هر نوع حرکت و هنجار شکنی ، که برای تضعیف جمهوریت نظام انجام شود و یقینا منجر به تضعیف اسلامیت نظام نیز ، خواهد شد ، ایستادگی خواهند کرد .
مردم ایران همان اندازه که بر اسلامیت نظام پای فشرده و خواهان آن هستند ، بر جمهوریت آن هم تاکید دارند و حضورشان در پای صندوق رای و انتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری نشان از اهتمام آنان بر جمهوریت نظام است .
تمامیت خواهانی که به جهت عملکرد ناثوابشان همواره مطرود مردم بوده و میزان رای آنها روزبروز در حال کاهش است ، سعی دارند با حملات سازمان یافته ، جمهوریت نظام را مورد خدشه قرار داده و نقش مردم را در انتخاب مسئولین از بین ببرند .
این عده در پی آنند که جمهوریت نظام را به سمت و سویی ببرند که نقش نظارتی و انتخابی مردم کم رنگ شده و مانع تحقق اهداف اقتدارگرایانه آنها نباشند .
افراط گرایان در دو دهه گذشته هر آنچه خواستند ، انجام دادند و به هر شخصی که همانند آنان فکر نمی کرد ، تاختند ، ولی مردم آن تحرکات خودسرانه را کوچک شمرده و مهاجمین را افراد حقیر ، و ناتوان در تحلیل سیاسی به حساب آوردند ، اما تهاجم به جمهوریت نظام چیزی نیست که ملت بی تفاوت آن باشند و اهانت و توهین به آن را نادیده بگیرند .
لازم است سازمان دهندگان این میتینگ ها و تضعیف کنندگان جمهوریت نظام بدانند ، مردم ایران ، هرگز اجازه تعرض به جمهوریت نظام را به انحصارگرایان و یا هر شخص و گروه دیگری نخواهند داد و در صورت لزوم ” آتش به اختیار ” از منتخب خود ، که با رای قاطع به ریاست جمهوری برگزیده شده ، دفاع خواهند کرد .

لینک کوتاه مطلب: http://tabrizema.ir/jHCqo