گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۷:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
جوانان جویای کار بدنبال مهارت کارآفرینی باشند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جوانان نباید به دنبال استخدام های دولتی باشند، گفت: آموزش مهارت کارآفرینی به جوانان یکی از ضروریات در جهت اشتغال آنان است. به گزارش تبریز ما، سعید شبستری روز سه شنبه در دیدار با مدیران فنی و حرفه ای استان با اشاره به بحث […]

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جوانان نباید به دنبال استخدام های دولتی باشند، گفت: آموزش مهارت کارآفرینی به جوانان یکی از ضروریات در جهت اشتغال آنان است.

به گزارش تبریز ما، سعید شبستری روز سه شنبه در دیدار با مدیران فنی و حرفه ای استان با اشاره به بحث اشتغال به عنوان یکی از معضلات اجتماعی در کشور افزود: شاید یکی از راهکارهایی که می تواند به بحث اشتغال کمک کند مهارت آموزی است.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان دانشگاهی انتظار اشتغال دارند ولی مهارت لازم را ندارند تا جذب بازار کار شوند.

شبستری اظهار کرد: صاحبان واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی به دنبال نیروی کار آماده و بکارگیری افراد دارای سابقه کار یا مسلط بر کار و حرفه مورد نظر می باشند و تنها داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک برای جذب کار کافی نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: این امر مستلزم این است که در دوران دانشگاه و حین تحصیل مهارت های آموزشی و تخصصی لازم را توسط طرح های کارآموزی فرا بگیرند و یا از طریق مراکز فنی و حرفه ای آموزش ببینند.

شبستری ادامه داد: استخدام در بخش دولتی نزدیک به صفر است و جوانان نباید به دنبال استخدام های دولتی باشند از این رو باید جوانان علاوه بر افزایش مهارت های فنی و تخصصی خود نحوه کارآفرینی را نیز آموزش ببینند.

وی اظهار کرد: زمان کارهای پشت میزی و دفتری به سرآمده و امروز دیگر با راحت طلبی نمی توان درآمد داشت و باید راهکارهای کسب در آمد و استفاده از تکنولوژی و علم روز به جوانان آموزش داده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی گفت: نحوه کسب و کار در فضای مجازی به جوانان آموزش داده شود تا بتوانند از ظرفیت به وجود آمده بهره مند شوند.

وی بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: تقویت بخش خصوصی، ارتباط با بخش غیردولتی و زمینه سازی برای حضور بخش خصوصی باید سیاست کلی ما باشد.

شبستری با تاکید بر برگزاری جشنواره ها و المپیادها اظهار کرد: برگزاری المپیادها و جشنواره ها علاوه بر ایجاد شور و نشاط در جامعه موجب مهارت آموزی و ایجاد رقابت بین جوانان جهت افزایش مهارت ها می شود.

وی اضافه کرد: باید آموزش های فنی و حرفه ای به بطن نقاط محروم برده شود و تناسب با وضعیت روستاها مهارت آموزی شود تا بدین وسیله از مهاجرت نیز جلوگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد: با استقرار دولت دوازدهم و برنامه های رئیس جمهوری حرکت های دولت شتاب بیشتری بگیرد تا پاسخگوی امیدی که دربین مردم به خصوص جوانان به وجود آمده باشد.

استان آذربایجان شرقی حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که براساس نتایح طرح آمارگیری نیروی کار در سال ۹۵ که توسط مرکز آمار ایران منتشر شد، نرخ بیکاری در استان آذربایجان شرقی در همین سال حدود ۱۰٫۸ درصد بوده است.

نوشته جوانان جویای کار بدنبال مهارت کارآفرینی باشند

منبع : tabrizeman
لینک کوتاه مطلب: http://tabrizema.ir/kjMIC