گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۷:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
توضیح واعظی درباره تکذیبیه مدیر تلگرام

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین پیام مدیر شبکه اجتماعی تلگرام گفت: اینکه گفته شد تلگرام سرورهای خود را به ایران منتقل کرده است تا در کشور فیلتر و در آن دخالت شود، بدرستی از سوی مدیر این شبکه تکذیب شده است. به گزارش تبریز ما، «محمود واعظی» امروز (سه شنبه) در حاشیه رونمایی از […]

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین پیام مدیر شبکه اجتماعی تلگرام گفت: اینکه گفته شد تلگرام سرورهای خود را به ایران منتقل کرده است تا در کشور فیلتر و در آن دخالت شود، بدرستی از سوی مدیر این شبکه تکذیب شده است.

به گزارش تبریز ما، «محمود واعظی» امروز (سه شنبه) در حاشیه رونمایی از مرحله نخست دولت الکترونیک و دولت همراه در جمع خبرنگاران افزود: طبق توافق صورت گرفته، قرار شد سرورهایی برای استقرار شبکه های توزیع محتوا (سی.دی.ان- CDN) منتقل شود که این موضوع، تکذیب نشده است.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: انتقال سرور برای استقرار شبکه توزیع محتوا با هدف افزایش سرعت و کیفیت و انتقال محتوای کانال های پرظرفیت و پرمصرف تلگرام صوررت گرفت. با استفاده از سی.دی.ان ها به جای آنکه این محتوا به خارج از کشور برود و دوباره در دسترس کاربران ایرانی قرار گیرد، مسیر کوتاه شده و کیفیت سرویس افزایش می یابد.

واعظی تاکید کرد این موضوع را هیچ کس رد نکرده و درست است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پنجم مردادماه از انتقال سرورهای شبکه پیام رسان اجتماعی تلگرام به ایران خبر داد.

پس از آن, برخی رسانه ها ادعا کردند مدیرتلگرام صحبت های واعظی را تکذیب کرده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در این باره به ایرنا گفت: برداشت بنده از توییت مدیر تلگرام، تکذیب سخنان آقای واعظی نیست؛ بلکه توضیح و تصحیح برخی برداشت هاست.

نوشته توضیح واعظی درباره تکذیبیه مدیر تلگرام

منبع : tabrizeman
لینک کوتاه مطلب: http://tabrizema.ir/jLPCg