برگزاری پنجمین همایش تجلیل از فعالین فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و منادیان نظم و ایثار استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولین استانی
برگزاری پنجمین همایش تجلیل از فعالین فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و منادیان نظم و ایثار استان آذربایجان شرقی با حضور مسئولین استانی

پنجمین همایش تجلیل از فعالین فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و منادیان نظم و ایثار استان آذربایجان شرقی( لبیک گویان به شعار سال مقام معظم رهبری) مورخه ۱۴ اردیبهشت ماه با حضور آیت الله هاشم زاده هریسی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر وحدتی […]

پنجمین همایش تجلیل از فعالین فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و منادیان نظم و ایثار استان آذربایجان شرقی( لبیک گویان به شعار سال مقام معظم رهبری) مورخه ۱۴ اردیبهشت ماه با حضور آیت الله هاشم زاده هریسی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر وحدتی ریاست محترم مجمع نمایندگان استان، دکتر ریحانی رئیس شورای عالی استان، دکتر دبیری ریاست شورای شهرستان تبریز، مهندس فتحی ریاست جهاد کشاورزی استان و جمعی از مدیران ادارات و سازمانها در سالن همایشهای اداره کل استاندارد برگزار گردید.
این همایش زیر نظر دبیرخانه ای متشکل از مجمع نمایندگان استان، بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ، شورای عالی استان ، شورای شهرستان تبریز، سازمان جهاد کشاورزی استان، اداره کل استاندارد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و نشریه کار ایران ترتیب داده شده بود.
دبیری این همایش وزین را دکتر شهرام حسین نژاد دانشور که طی ۵ سال گذشته نیز این همایش ها را در استان آذربایجان شرقی و برخی از استان‌های کشور برگزار نموده بود بر عهده داشت.

در این همایش وزین که پیرو شعار سال مقام معظم رهبری و در جهت ترغیب مردم شریف استان آذربایجان شرقی به عمل به شعار سال رهبری ترتیب داده شده بود از برگزیدگان حوزه های مختلف استان که در سال ۹۷( حمایت از کالای ایرانی) تجلیل گردیده و گام‌های مثبتی در جهت ارائه راهکار ها برای تحقق شعار سال امسال( رونق تولید) برداشته شد.
از افتخارات این همایش می‌توان به تجلیل از خانواده های معظم شهدای جنگ تحمیلی و مدافعان حرم و ایثارگران و تجلیل از کارآفرینان و تولیدکنندگان، تجلیل از فعالین فرهنگی و هنری و تجلیل از قهرمانان ملی حوزه ورزش اشاره نمود.
در این همایش از برخی صنعتگران و تولیدکنندگان به نیابت از خیل عظیم تولید کنندگان استان که در شرایط فعلی اقتصادی کشور از پای ننشسته و گام های مستحکم تری در جهت تحقق شعار سال رهبری برداشته اند نیز تجلیل ویژه ای به عمل آمد.
در این همایش از برگزیدگان ۷ بخش ایثار و شهادت، اقتصادی، ورزشی، اجتماعی، کشاورزی و صنایع تبدیلی، هنر و رسانه و صنفی گردشگری که در جهت تحقق شعار سال رهبری تاثیر بسزایی داشتند تجلیل گردید.
آیت الله هاشم زاده هریسی عضو محترم مجلس خبرگان رهبری در این همایش اظهار داشت:
سنت حسنه تجلیل کار بسیار پسندیده‌ای است و تجلیل مورد سفارش ائمه و پیامبر اکرم بوده و باید تلاش کنیم در بین تولیدکنندگان و آحاد مردم رقابت سالم ایجاد نماییم و این رقابت باعث می گردد جامعه از رکود خارج شود.
دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش اظهار داشت:
عدالت و شایسته سالاری در سیستم اداری کشور کمبودی بسیار مهم است و در کشورمان از حرف تا عمل فاصله ها زیاد است اما عمل به تعالیم دینی می‌تواند تاثیر بسزایی در حل مشکلات کشور داشته باشد.

دکتر وحدتی ریاست مجمع نمایندگان استان نیز ضمن انتقاد از باندبازی های موجود در سیستم اداری و خصوصی اظهار داشت: متاسفانه در قسمتهای مختلف به عوض استفاده از انسان های خلاق و تاثیرگذار و با علم و دانش از افرادی که فامیل و آشنا هستند استفاده می گردد.
دکتر وحدتی در ادامه برگزاری این همایش را گامی موثر در جهت تشویق حوزه‌های مختلف در جهت حرکت رو به جلوی بخش های مختلف عنوان نمود و ابراز داشت:
در زمان کنونی نیاز است که اقتصاد در کنار علم و علم در کنار اقتصاد باشد و وجود دکتر پورمحمدی استاندار محترم، مطمئنا می تواند راهکار موثری برای اقتصاد ،فرهنگ و علم باشد.
دکتر ریحانی ریاست شورای استان نیز تشویق و تجلیل از فعالین حوزه های مختلف را گامی موثر در جهت تحقق شعار سال رهبری عنوان نموده در سال رونق تولید حرکت به سوی رونق اشتغال را خواستار گردید.
دکتر شهرام حسین نژاد دانشور دبیر این همایش نیز با بیان اینکه مردم آذربایجان همیشه پشتوانه محکمی برای انقلاب بودن اظهار داشت: باید با همدلی و پشتکار در شرایط کنونی اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا و هم‌پیمانانش بر مشکلات فائق آییم و در جهت رونق تولید و شکوفایی اقتصاد پیرو شعار سال رهبری گام برداریم.
دکتر دانشور در ادامه وجود نماینده محترم ولی فقیه حجت الاسلام دکتر آل هاشم را نعمتی بزرگ برای استان عنوان نموده وجود ایشان را در جهت شکستن فاصله های مدیریتی و مردم و گسترش اخلاق نبوی و علوی بسیار تأثیرگذار دانسته و هدف از برگزاری همایش را ترویج سنت حسنه تجلیل و ترغیب هرچه بیشتر مردم شریف استان جهت عمل به شعار سال رهبری برشمردند.